Mandalina Üreticileri Birliği Kanada'da Tanıtıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Mandalina Üreticileri Birliği Kanada'da Tanıtıldı

CHA - Haberler | Yerel
Mandalina Üreticileri Birliği Kanada'da Tanıtıldı

Seferihisar Belediyesi ve mandalina üreticileri öncülüğünde kurulan Seferihisar Mandalina Üreticileri Birliği iş modeli, alanının en saygın kongrelerinden biri olan Kanada-Toronto'da gerçekleşen Makropazarlama Kongresi'nde akademik tebliğ olarak...

Seferihisar Belediyesi ve mandalina üreticileri öncülüğünde kurulan Seferihisar Mandalina Üreticileri Birliği iş modeli, alanının en saygın kongrelerinden biri olan Kanada-Toronto'da gerçekleşen Makropazarlama Kongresi'nde akademik tebliğ olarak sunuldu.

Her yıl düzenlenen Makropazarlama Kongresi'nin ev sahipliğini bu yıl York Üniversitesi (Toronto, Kanada) üstlendi. Alanında saygın uluslararası 150 akademisyenin katıldığı kongrenin ana teması 'Neoliberal Çağda Makropazarlamanın Rolü Nedir?' olarak belirlendi. Kongrenin ana oturum başlıkları doğrultusunda İzmir Ekonomi Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Dr. Işık Özge Yumurtacı, Yrd. Doç. Dr. Bengü Sevil Oflaç ve Yrd. Doç. Dr. Tuğba Örten Tuğrul Seferihisar Mandalina Üreticileri Birliği İş Modelini 'Sürdürülebilir İş Modelleri' oturumunda örnek çalışma olarak gösterdi.

İlgili sunuş esnasında kongreye katılan akademisyenlere Seferihisar'la ilgili tanıtım broşürleri dağıtıldı. Ayrıca Seferihisar ve Teos Antik Kenti'nin tarihçesini anlatan İngilizce kitaplar ise York Üniversitesi (Kanada) kütüphanesine bağışlandı. Toronto, Kanada'da Yrd. Doç. Dr. Işık Özge Yumurtacı tarafından yapılan sunumun ardından, tebliğ yazarlarına İş ve Ekonomi Dergisi New York'tan çalışmalarının yayınlanabilmesi için teklif geldi. İlgili teklifi değerlendiren akademisyenler, Seferihisar Mandalina Üreticileri Birliği İş Modelinin performans değerlendirmesini ilgili dergiye makale olarak gönderecek. İlgili çalışma ayrıca 5 Ağustos 2013 tarihinde düzenlenen Belediye Meclisi'nde de sunuldu.

Çalışmanın, Seferihisar ilçesinin ve Üretici Birliği'nin uluslararası arenada tanıtımında oldukça önemli olduğunu vurgulayan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, akademisyenlere teşekkür etti.

CHA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title