Manavgat'ta Yeni Eğitim ve Öğretim Sezonunda 3 İlköğretim Okulu Ders Başı Yapacak

Manavgat'ta Yeni Eğitim ve Öğretim Sezonunda 3 İlköğretim Okulu Ders Başı Yapacak

Antalya'nın Manavgat İlçesinde İnşaatı Tamamlanma Aşamasına Gelen 3 İlköğretim Okulu Yeni Eğitim ve Öğretim Sezonuna Yetiştirilecek. 9 Ocak'ta Temeli Atılan 12 Derslik Gültepe İlköğretim Okulu'nun Yapımı Tamamlandı. Yapım İhalesini Kazanan Ma -de İnşaat, Turizm ve Gıda Limited Şirketi, Okul İnşaatı Protokol Sözleşmesinde Bir Önce Bitirdi.

Manavgat'ta Yeni Eğitim ve Öğretim Sezonunda 3 İlköğretim Okulu Ders Başı Yapacak

Antalya'nın Manavgat ilçesinde inşaatı tamamlanma aşamasına gelen 3 ilköğretim okulu yeni eğitim ve öğretim sezonuna yetiştirilecek. 9 Ocak'ta temeli atılan 12 derslik Gültepe İlköğretim Okulu'nun yapımı tamamlandı. Yapım ihalesini kazanan Ma-De İnşaat, Turizm ve Gıda Limited Şirketi, okul inşaatı protokol sözleşmesinde bir önce bitirdi.

Toros İlköğretim Okulu ile Şehit Piyade Uzman Çavuş Mustafa Uysal adına Çardak köyüne yapılan 12 ders okul inşaatı 21 Temmuz'da bitirilerek Manavgat Milli Eğitim Müdürlüğü'ne teslim edilecek. Gültepe İlköğretim Okulu 5 ay gibi kısa sürede tamamladıklarını ve bir hafta sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne teslim edeceklerini belirten Ma-De Firması Genel Müdürü Süleyman Elden, okul planında değişiklik yapılmasaydı, 4 ay 10 içinde teslim etmiş olacaklarını belirtti. Protokol sözleşmesine sadık kalmak için 15 kişilik ekiple geceli gündüzlü çalıştıklarını belirten Elden, okul inşaatını bir ay önce erken teslim etmenin gurur ve sevincini yaşadıklarını söyledi. Elden, "Okulu kısa sürede bitireceğimize inandık ve başardık. Bu bir ekip çalışmasıydı. Bazı bürokratik işlemler olması idi, okulu daha erken sürede bitirebilirdik. Okul 12 derslik olup, laboratuar ve bir de çok amaçlı salonu bulunmakta." diye konuştu.

Turizm şehri Manavgat'ta toplam 206 ilköğretim okulu derslik açığının bulunduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Bilge, yeni eğitim ve öğretim sezonunda 3 okulu hizmete girmesiyle birlikte bu rakamın 164'e ineceğini ifade etti.

Kaynak: CHA