Manavgat'ta CHP'li Başkan Şükrü Sözen Mazbatasını Aldı

Manavgat'ta CHP'li Başkan Şükrü Sözen Mazbatasını Aldı

CHP'liler, Antalya'nın Manavgat İlçesinde İlçe Seçim Kurulu'ndan Mazbatalarını Aldı. 29 Mart Yerel Seçimlerinde 2 Dönemdir MHP'nin Elinde Bulunan Manavgat Belediyesi'ni Alan CHP Belediye Başkanı Adayı İlçe Seçim Kurulu'ndan Mazbatasını Aldı.

Manavgat'ta CHP'li Başkan Şükrü Sözen Mazbatasını Aldı

CHP'liler, Antalya'nın Manavgat ilçesinde İlçe Seçim Kurulu'ndan mazbatalarını aldı. 29 Mart yerel seçimlerinde 2 dönemdir MHP'nin elinde bulunan Manavgat Belediyesi'ni alan CHP belediye başkanı adayı İlçe Seçim Kurulu'ndan mazbatasını aldı.

Yeni belediye başkanı Şükrü Sözen ve İl Genel Meclisi üyeleri Halil Kula, Gülsüm Özer ve Mustafa Özden'e mazbatalarını İlçe Seçim Kurulu Müdürü Nevzat Cengiz verdi. Mazbatalarını alan CHP'li İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Belediye Meclisi Üyeleri CHP İlçe Başkanı Abbas Tarakçı ile birlikte Manavgat Adliye Sarayı önünde toplu hatıra fotoğrafı çektirdi.

29 Mart seçimlerinin ilçe halkının sandıkta CHP'yi tercih etmesinden ötürü oy veren vermeyen herkese teşekkürü bir borç bildiğini belirten Sözen, partilerinin seçimde 3 İl Genel Meclisi üyesi ile 13 Belediye Meclisi üyesi çıkardığını söyledi. İki gün önce ilçede çok seviyeli ve katılımcı bir seçim yaşandığını belirten Sözen, seçimin seviyeli geçmesinde AK Parti, MHP, DSP, SP'nin ve bağımsız adayın demokratik olgunluk göstermesinin etkili olduğunu ifade etti. Sözen, "Seviyeli bir seçim geçirdik. Demokratik yarışta halkım yetkiyi CHP adına sandıkta yetkiyi bize verdi. İki gün içinde devir teslimin olacağına inanıyorum. Demokratik yarışta emeği bulunan herkese can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Seçim öncesi halkımıza ne söz vermiş isek belirli plan ve takvim dahilinde bir bir yerine getireceğiz. Bunda hiç kimsenin şüphesi olmasın. Her projenin acili yet derecesi farklı." diye konuştu.

Sözen, 41 bin 202 geçerli oyun 17 bin 351'ni almıştı. Rakipleri AK Parti adayı İbrahim Kendiroğlu 11 bin 638, MHP adayı Adem Uslu ise 11 bin 485 oy almıştı. Bu oy dağılıma göre 25 Belediye Meclisi Üyeliği'nin 13'nü CHP, 6'sını AK Parti ve 6'sını MHP aldı. (CİHAN)