Manavgat'ta Ağılda Çıkan Yangın Korkuttu

Manavgat'ta Ağılda Çıkan Yangın Korkuttu

Antalya'nın Manavgat İlçesine Bağlı Aşağı Işıklar Köyünde Bir Öğrenci Yurdunun Bitişiğindeki Ağılda Çıkan ve Saman Yığınına Sıçrayan Yangın, Köy Sakinlerini Korkuttu.

Manavgat'ta Ağılda Çıkan Yangın Korkuttu

Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Aşağı Işıklar köyünde bir öğrenci yurdunun bitişiğindeki ağılda çıkan ve saman yığınına sıçrayan yangın, köy sakinlerini korkuttu.

Edinilen bilgiye göre, Aşağı Işıklar köyünde Özel Kamer Öğrenci Yurdu bitişiğinde bulunan hayvan ağılında çıkan yangın, yakındaki ağaç ve çalılıkların ardından ağılın önünde yığılı samanlara sıçradı. Ağılda bulunan hayvanlar ipleri çözülerek yanmaktan kurtarılırken, yangın Manavgat Belediyesi'ne bağlı itfaiye ekipleri ve vatandaşların saatler süren çabaları sonucu öğrenci yurdu ve çevredeki evlere sıçramadan söndürüldü. İtfaiye yetkilileri, yangının elektrik hatlarının rüzgarın etkisiyle birbirine

çarparak çıkardığı kıvılcım nedeniyle çıktığını, böyle havalarda tüm vatandaşların dikkatli olması gerektiğini söyledi.

Öte yandan, aynı saatlerde Manavgat-Alanya yolunun 5. kilometresinde Ulualan mevkiinde küçük çapta bir orman yangını çıktı. Yol kenarındaki fundalıklarda çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü.

Manavgat-Alanya sınırında bulunan Okurcalar beldesinde çıkan orman yangınında da 3 hektar orman yandı. Yangınların tümünün elektrik tellerinin fırtınada birbirine çarparak çıkardığı kıvılcımdan kaynaklandığı bildirildi.

(AK-CE-CC-Y)

Kaynak: İHA