Manavgat'ın Tarihi ve Doğal Güzellikleri Havadan Görüntülendi
Haberler » Güncel » Haber

Manavgat'ın Tarihi ve Doğal Güzellikleri Havadan Görüntülendi

Antalya'nın Manavgat Kaymakamlığı, Turizmin Şehrinin Tarihi ve Doğal Güzelliklerini Yurtiçi ve Yurtdışında Tanıtmak İçin Havadan Görüntü ve Fotoğraf Çekimi Yaptırdı.

Manavgat'ın Tarihi ve Doğal Güzellikleri Havadan Görüntülendi

Antalya'nın Manavgat Kaymakamlığı, turizmin şehrinin tarihi ve doğal güzelliklerini yurtiçi ve yurtdışında tanıtmak için havadan görüntü ve fotoğraf çekimi yaptırdı.

Kaymakam Hacı İbrahim Türkoğlu, Belediye Başkanı Şükrü Sözen, İlçe Emniyet Müdürü Alper Tunga Gündoğmuş, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Evren Özkan ve Manavgat Sanayi ve Ticaret Odası(MATSO) Başkanı Dr. Şükrü Vural, Manavgat Orman Genel Müdürlüğü helikopteriyle 45 dakika havadan uçuş yaptı.

Kaymakam Hacı İbrahim Türkoğlu, Manavgat'ın havadan kayıt altına aldıkları görüntüleri dünya gündemine taşıdıklarını ifade etti.

Turizm şehrinin estetik ve mimari yapısına özel özen gösterdiklerini belirten Türkoğlu, özellikle Side gibi dünyaca ünlü turizm beldesinde çarpık yapılaşmaya asla geçit vermeyeceklerini kaydetti.

Manavgat'ın özellikle Side üstünden görünümünün muhteşem olduğunu vurgulayan Türkoğlu, ilçenin doğal güzellikleri ve tanıtımını Oymapınar, Kızılağaç Turizm Bölgesi(KTB), Sorgun, Titreyengöl, Köprülü Kanyon, Ilıca ve Side'siyle birlikte bütün kabul ettiklerini kaydetti.

Türkoğlu, "Havadan yaptığımız çekimlerle Antalya'nın incisi Manavgat'ın tarihi ve doğal güzelliklerini dünyaya tanıtacağız. Çektiğimiz kamera çekimleri ve fotoğrafların turizm şehrinin tanıtımına büyük fayda sağlayacağına inanıyorum. Side'nin havadan görüntüsü büyüleyici." diye konuştu.

Türkoğlu, sağlıklı bir hava uçuşu yaptırdığı için pilot Mehmet Tuzcu'ya teşekkür etti.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, havadan çekimlerin ilçeye yapacakları yatırımlara büyük fayda sağlayacağına inandıklarını söyledi.

(CİHAN)