Manavgat'ın Bucakşıhlar köyünde çıkan yangında 6 inek ve üç aylık buzağı yandı

Manavgat'ın Bucakşıhlar köyünde çıkan yangında 6 inek ve üç aylık buzağı yandı

Antalya'nın Manavgat ilçesi Bucakşıhlar köyünde çıkan yangında 100 hektar ormanlık alan ile 7 büyükbaş hayvan yandı. Yangında 5 ev tamamen yanarken, 4 evde büyük maddi hasar gördü. Bucakşıhlar köylüleri, yangın söndürmede yetkililerin anons yanlışı yaptığını belirtiyor.

Manavgat'ın Bucakşıhlar köyünde çıkan yangında 6 inek ve üç aylık buzağı yandı

Antalya'nın Manavgat ilçesi Bucakşıhlar köyünde çıkan yangında 100 hektar ormanlık alan ile 7 büyükbaş hayvan yandı. Yangında 5 ev tamamen yanarken, 4 evde büyük maddi hasar gördü. Bucakşıhlar köylüleri, yangın söndürmede yetkililerin anons yanlışı yaptığını belirtiyor. Orman yangınının ahıra sıçraması ile birlikte 6 ineğinin yanışını çaresizlik içinde izlediğini belirten Bucakşıhlarlı Hüseyin Ünal, 3 aylık Sarıgelin ismini verdiği buzağısının yanmış halini görünce gözyaşlarını tutamadı. Geçen yılda aynı tarihlerde köylerinde orman yangını çıktığını ifade eden Hüseyin Ünal, 6 ineğinin ve bir buzağısının yanmasının köyde yapılan yanlış anons ile bir itfaiyecinin inadı yüzünden kaynaklandığını iddia etti.

9 Temmuz'da ilk işinin Manavgat'a inerek Manavgat Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu ile 07 L 4079 plakalı itfaiye aracının kullanan ve görevlilerini mahkemeye vermek olacağını ifade eden Hüseyin Ünal, yangında yanan ineklerini ve üç aylık buzağısının bağırarak can vermesinin gözlerinin önünde hiç gitmediğini söyledi. Hüseyin Ünal, "Yangında köyümüzde bir tek benim ineklerim yandı. Köyde yangın başlar başlamaz, herkes ineklerini ve küçükbaş hayvanlarını ağıldan ve ahırdan çıkardı. Orman yangını ahıra sıçrayınca Bucakşıhlar Camii önünde bekleyen itfaiye görevlisine su sıkması için yalvardım. Ben yalvarırkan ahırdaki ineklerim bağıra bağıra yanıyordu. İtfaiye görevlisi, bu iş benim işim değil diyerek beni azarladı. Yeminle söylüyorum, evin içinde ben olsa idim ben de cayır cayır yanacaktım. Adamlar sadece orman yangınına şartlanmışlar. Görevliler, yangın çıkınca köyleri gelişigüzel boşaltma yaptırdılar. Kapı komşumuzun evi yandı ve ben gittim Nesibe Üskür'ü kurtardım. İtfaiye ekipleri ve yangın görevlilerine yanan evin içinde vatandaş var diyoruz. Siz şimdi evi mevi boş verin köyden uzaklaşın diye cevap verdi." diye konuştu.