Manavgat İmam Hatip Lisesi Mezunları Bir Araya Geldi

Manavgat İmam Hatip Lisesi Mezunları Bir Araya Geldi

Antalya'nın Manavgat İmam Hatip ve Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunları, 8. Pilav Günü'nde Bir Araya Geldi.

Manavgat İmam Hatip Lisesi Mezunları Bir Araya Geldi

Antalya'nın Manavgat İmam Hatip ve Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunları, 8. Pilav Günü'nde bir araya geldi.

26. mezunlarını veren Manavgat İmam-Hatip Lisesi mezunları, pilav gününde okul bahçesinde bir araya gelerek hasret giderdi. 8. Pilav Günü'nün onur konuğu, okulun mezunlarından MHP Antalya Milletvekili Doç. Dr. Mehmet Günal oldu. Milletvekili Günal, okul bahçesinde sınıf arkadaşlarıyla birlikte pilav ve helva yiyerek sınıf arkadaşlarıyla sohbet etti.

Manavgat İmam Hatip Lisesi Mezunları Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Şahin, geleneksel hale getirdikleri pilav günüyle hedeflerinin imam hatip mezunlarını bir araya getirerek hasret gidermek olduğunu söyledi.

Okul Müdürü Osman Kaya ise, okulun turizm şehrinde eğitim ve öğretime 1975 yılında başladığını ve ilk mezunlarının 1982 yılında verdiğini kaydetti.

Programda Manavgat İmam Hatip Lisesi Semazen Grubu ney taksimi eşliğinde sema gösterisi yaptı. Okulun tiyatro grubu öğrencileri de Nasrettin Hoca'nın fıkralarını skeç haline getirerek sergiledi. Tiyatro grubu ayrıca 3 perdelik 'Güzel Gören Güzel Düşünür, Güzel Düşünen Hayatından Lezzet Alır' oyunu sahneledi.

Program sonunda Milletvekili Mehmet Günal, Milli Eğitim Müdürü Abdullah Bilge, Müftü Halil Taş, Okul Müdürü Osman Kaya ve Dernek Başkanı Ömer Şahin, okulun yapılmasında ve eğitim ve öğretimde emeği geçenlere plaket takdim etti.

Kaynak: CHA