Manavgat Cezaevi Mahmutlar'a Taşındı

Manavgat Cezaevi Mahmutlar'a Taşındı

Manavgat Ceza ve Tutukevi'nde Bulunan 57 Tutuklu ve Hükümlü, Mahmutlar'da Bulunan Türkiye'nin İlk 'L Tipi' Cezaevine Nakledildi. Tutukluların Manavgat'a Yeni Bir Cezaevi Yapılıncaya Kadar Burada Kalacağı Bildirildi.

Manavgat Cezaevi Mahmutlar'a Taşındı

Manavgat Ceza ve Tutukevi'nde bulunan 57 tutuklu ve hükümlü, Mahmutlar'da bulunan Türkiye'nin İlk 'L Tipi' cezaevine nakledildi. Tutukluların Manavgat'a yeni bir cezaevi yapılıncaya kadar burada kalacağı bildirildi.

Manavgat Ceza ve Tutukevi, Mahmutlar'da bulunan Türkiye'nin İlk 'L Tipi' cezaevine taşındı. 1960'lı yılların sonunda 24 kişilik olarak inşaa edilen ve fiziki açıdan yetersiz kalan Manavgat Cezaevi boşalmış oldu. Bundan böyle tutuklu ve hükümlülerin doğrudan Mahmutlar Cezaevi'ne gönderileceği bildirildi. 260 bin metrekare alan üzerine yapılan ve 85 bin metrekare kapalı alana sahip cezaevi; yüksek güvenliği, sosyal imkanları ve üst düzey fiziki koşullarıyla dikkat çekiyor.

Manavgat'ta yeni yapılacak olan cezaevi için 2 ayrı nokta belirlendiği, en kısa süre içerisinde yapılacak yerin netleştirilerek prdojenin ihaleye çıkartılacğı öğrenildi.

(AK-ŞT-OK-Y)

Kaynak: İHA