Manavgat Anadolu İhl Öğrencileri Tübitak'a 49 Proje Sundu

Manavgat Anadolu İhl Öğrencileri Tübitak'a 49 Proje Sundu

Antalya Manavgat Anadolu İmam Hatip Lisesi, 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı'nda 49 projeyi görücüye çıkardı.

Manavgat Anadolu İhl Öğrencileri Tübitak'a 49 Proje Sundu

Antalya Manavgat Anadolu İmam Hatip Lisesi, 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı'nda 49 projeyi görücüye çıkardı. Manavgat Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda açılan fuarda sergilenen 49 projenin, kamera ve fotoğrafla kayıt altına alınarak TÜBİTAK'a gönderileceği belirtildi.

Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen 'Eğitimde İşbirliği Protokolü' ile 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı'na yurt genelde bin okulun proje sunumu yapacağı bildirildi.

Manavgat Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Nadir Arslan, 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı kapsamında ortaokullardan 11, liseden 38 olmak üzere toplam 49 projeyi sergiye çıkardıklarını söyledi. Amaçlarının bilim ve bilimsel çalışmaların yeni nesiller tarafından benimsenmesini teşvik etmek olduğunu dile getiren Arslan, "Öğrencilerimiz TÜBİTAK Bilim Fuarı'na 49 proje sunumuyla büyük ilgi gösterdi. Bu tür fuarların öğrenciler üzerindeki yarışma baskısını ortadan kaldırarak bilimin eğlenceli olmasını sağlayacaktır." diye konuştu.

Proje kapsamında öğrenciler Aynur Uyar, Tuğba Ünal ve Cemre Erdem, görme engellilerin rahat bir şekilde periyodik cetvelini öğrenmeleri için hazırladıkları cetvelin tanımını yaptı.

Okul öğrencilerinden Taner Göyhan ile Mehmet Arslan, 'Göz Önünde Edebiyat' projesiyle Türk ve dünya edebiyatına damgasını vuran şair ve yazarların takvimini yaparak, takvim üzerinde fotoğrafları, şiir, yazı ve edebi yazılarını yayınlayarak edebiyat adamlarının hayatın her alanında olmasını istediklerini kaydetti.