Maliye'den otellere bayram baskını

Ramazan Bayramı'nda sahneye çıkacak ses sanatçılarını yakın takibe alan Maliye Bakanlığı Vergi Denetim ekipleri, 5 yıldızlı otel ve tatil köylerinde denetime çıktı.

Maliye'den otellere bayram baskını

Ramazan Bayramı'nda sahneye çıkacak ses sanatçılarını yakın takibe alan Maliye Bakanlığı Vergi Denetim ekipleri, 5 yıldızlı otel ve tatil köylerinde denetime çıktı. Antalya ve ilçelerinde ünlü sanatçıların sahne aldığı mekanlar başta olmak üzere otel, tatil köyü, restoran ve eğlence yerleri, vergi denetçileri tarafından hasılat tespitinden geçirilmeye başlandı. Antalya Vergi Dairesi Başkanı Mahmut Sütçü, denetime 67 maliye görevlisinin katıldığını söyledi.

Denetim ekiplere başkanlık eden Sütçü, bayram boyunca 300 otelin kayıtlarını inceleyerek belge düzenine uyulup uyulmadığını tespit edeceklerini söyledi. Bayram denetimlerin rutin kontrol olduğunu ifade eden Sütçü, 3 gün boyunca yoğun denetim yapacaklarını kaydetti. Arife günü çarşı pazarlarda esnafa dönük fatura ve fiş kontrolü yaptıklarını belirten Sütçü, "Bayram boyunca da otelleri denetleyeceğiz. Buralarda yapacağımız incelemeler, sanat camiasına ve otellerin bayram süresince elde ettiği hasılata dönük olacak. Ayrıca bu gece ve bayram boyunca restoranlar ve diğer eğlence yerleri de denetimlerimizden geçecek." dedi.

Kaynak: CHA