MALİYE BAKANI HABERLERİ

Maliye Bakanı Haberleri

Maliye Bakanı haber, Maliye Bakanı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Maliye Bakanı - 27.11.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 28 Kasım 2020
(Samsun/11.15-15.00) EKONOMİ 1- Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ile Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, iş dünyası ile görüşmeler kapsamında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği temsilcileriyle Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde bir araya gelecek.
Maliye Bakanı - 27.11.2020
Karadağ'da yeni kabineyi oluşturacak isimler açıklandı
Krivokapic'in başbakan olarak olarak görev alacağı yeni kabinedeki diğer isimler şöyle: "Başbakan Yardımcısı Dritan Abazovic, Dışişleri Bakanı Djordje Radulovic, İçişleri Bakanı Sergej Sekulovic, Savunma Bakanı Olivera Injac, Maliye Bakanı Milojko Spajic, Eğitim Bilim Kültür ve Spor Bakanı Vesna Bratic, Sağlık Bakanı Jelena Borovinic Bojovic, Ekonomik Kalkınma Bakanı Jakov Milatovic, Sermaye Yatırımları Bakanı Mladen Bojanic, Kamu Yönetimi Dijital Toplum ve Medya Bakanı Tamara Srzentic, Çevre ve Şehircilik Bakanı Ratko Mitrovic, Tarım Orman ve Su İşleri Bakanı Aleksandar Stijovic, Adalet ve Azınlık Hakları Bakanı Vladimir Leposavic.
Maliye Bakanı - 27.11.2020
Son dakika... Bakan Elvan: "İş dünyasıyla ilk görüşmemizi TÜSİAD heyetiyle gerçekleştirdik. Verimli bir toplantı oldu"
Gelen son dakika haberine göre Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, iş dünyasıyla ilk görüşmeyi TÜSİAD heyeti ile gerçekleştirdiklerini belirterek, "Verimli bir toplantı oldu.
Maliye Bakanı - 27.11.2020
flaş
Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan: Adalet Bakanımız Sayın Abdulhamit Gül ile iş dünyasının görüşlerini alacağımız toplantılara başladık.
Maliye Bakanı - 27.11.2020
flaş
Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan: Adalet Bakanımız Sayın Abdulhamit Gül ile iş dünyasının görüşlerini alacağımız toplantılara başladık.
Maliye Bakanı - 27.11.2020
(geniş  haber) Hazine Bakanı Elvan ile Adalet Bakanı Gül, TÜSİAD üyeleriyle görüştü
HAZİNE ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ile Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, TÜSİAD üyeleriyle bir araya geldi.
Maliye Bakanı - 27.11.2020
(geniş  haber) HAZİNE BAKANI ELVAN İLE ADALET BAKANI GÜL, TÜSİAD ÜYELERİYLE GÖRÜŞTÜ
Beyza Nur GÜLER - Güven USTA - İstanbul DHA - HAZİNE ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ile Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, TÜSİAD üyeleriyle bir araya geldi.
Maliye Bakanı - 27.11.2020
Bakan Elvan ve Gül, TÜSİAD yönetimiyle bir araya geldi
Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ile Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) yönetimi ile bir araya geldi.
Maliye Bakanı - 26.11.2020
Cezayir Millet Konseyi 22 milyar dolarlık tarihi açık öngörülen 2021 bütçesini onayladı
Cezayir Millet Konseyi, Maliye Bakanı Eymen bin Abdurrahman'ın hazır bulunduğu oturumda 2021 bütçesini oy çokluğuyla kabul etti.
Maliye Bakanı - 26.11.2020
Elvan ile Gül'ün iş dünyasıyla görüşmeleri yarın başlıyor
Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ile Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, iş dünyasıyla görüşmelere yarın başlıyor.
Maliye Bakanı - 26.11.2020
Hazine ve Maliye Bakanı Elvan ile Adalet Bakanı Gül, iş dünyası ile yapacakları görüşmeler kapsamında yarın TÜSİAD yönetimiyle bir araya gelecek.
Hazine ve Maliye Bakanı Elvan ile Adalet Bakanı Gül, iş dünyası ile yapacakları görüşmeler kapsamında yarın TÜSİAD yönetimiyle bir araya gelecek.
Maliye Bakanı - 25.11.2020
Son dakika... İngiltere'de bir bakan, dış yardımların azaltılması kararı nedeniyle istifa etti
Maliye Bakanı Rishi Sunak, İngiliz parlamentosunda bütçe düzenlemelerine ilişkin yaptığı açıklamada dış yardımlar için milli gelirden ayrılan payın 2021'de yüzde 0,7'den yüzde 0,5'e düşürüleceğini duyurmuştu.
Maliye Bakanı - 25.11.2020
Sağman: "Hukukî ve ekonomik reformlar acil hayata geçirilmeli"
Konusunda uzman isimleri üyeleri ile online toplantılarla bir araya getirip, bilgilendirmeler yapan Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi İş İnsanları Derneği (DOSABSİAD), pandemi, dövizdeki hareketlilik, Merkez Bankası Başkanı ve Hazine ve Maliye Bakanı'nın değişikliklerinden sonra piyasaların tepkisinin nasıl olacağı konularında ekonomist Murat Sağman'ı misafir etti.
Maliye Bakanı - 25.11.2020
ASO Başkanı Özdebir: "Yeniden düşük faizli ortama ulaşacağımızı umuyorum"
"Merkez Bankası sadeleşme adımlarına devam etmeli" Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ile Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'a yeni görevlerinde başarılar dileyen Özdebir, şunları kaydetti: "Her ikisi de deneyimli, reel sektörü yakından bilen, geçmişte sık sık bir araya geldiğimiz tecrübeli bürokratlardır.
Maliye Bakanı - 24.11.2020
İtalya'nın Avrupa'da kış turizmi yapılmaması önerisine Avusturya karşı çıktı
Avusturya, İtalya'nın girişimini hoş karşılamadı Avusturya Maliye Bakanı Gernot Blümel, "AB gerçekten kayak merkezlerinin kapatılmasını teklif ediyorsa, bu yaklaşık 2 milyar avro anlamına geliyor.
Maliye Bakanı - 24.11.2020
KTO Başkanı Gülsoy yeni ekonomik stratejileri değerlendirdi Açıklaması
Toplantıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ekonomik program ve uygulamalarla ilgili verdiği mesajlarını da değerlendiren Gülsoy, şunları kaydetti: "Uzun süreden bu yana ilk defa Cumhurbaşkanımızın ağzından 'Milletimizin geleceğe güvenle bakabilmesi için gerekirse acı ilaçları içeceğiz' sözcüğünü duyduk. Döviz, faiz ve enflasyon uygulamaları noktasında Türkiye yeni bir süreç yaşıyor. Hazine ve Maliye Bakanı Lütfü Elvan, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada bir süredir uygulanan 'düşük faiz, yüksek kur' yerine bundan sonra 'yüksek faiz, dengeli kur' politikasına döndüğümüzü söyledi.
Maliye Bakanı - 24.11.2020
BoE Başkanı "anlaşmasız ayrılık ihtimaline" karşı uyardı
İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak ise dün İngiliz yayın kurumu BBC'ye verdiği röportajında, "Kısa vade spesifik olarak derhal bir anlaşmaya varmamız tercih edilir.
Maliye Bakanı - 24.11.2020
BIST100 yüzde 0.68 artışla başladı, dolar 7.94 lirada
"Dün Türk finansal varlıklar ise görece zayıf bir seyir izledi. Ekim ayı sınır istatistikleri giriş yapan yabancı sayısında yıllık bazda sert daralmanın sürdüğüne işaret ederken, bunun dışında makroekonomik veri akışının sakin olduğu dün bir süredir hızlı yükselen Türk finansal varlıklarda kar realizasyonu olarak değerlendirilebilecek hareketler yaşandı.  "Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile bir araya gelirken, önümüzdeki dönemde iş dünyası ve sivil toplum kuruluşlarının görüşlerini alarak yapılması gereken düzenlemeleri hızla yapacaklarını söyledi.
Maliye Bakanı - 24.11.2020
Son dakika haberi... İngiltere'de Kovid-19 testi negatif çıkan yolcuların karantina süresi kısaltılacak
Maliye Bakanı Rishi Sunak, uygulamanın havacılık sektörü için hayati öneme sahip olacağının altını çizdi.
Maliye Bakanı - 23.11.2020
Avrupa'da Kovid-19 aşısına bu yıl izin çıkması umuluyor
Maliye Bakanı Olaf Scholz da aralık ayında aşıya başlanabilmesi için hazırlık yapıldığına işaret ederek, aşılamaya beklenilenden daha önce başlanabileceğini kaydetti.
Maliye Bakanı - 23.11.2020
İngiltere Maliye Bakanı Sunak: "Bütçede kemer sıkma olmayacak, kamu harcamaları artırılacak"
İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak, bu hafta açıklayacağı bütçe düzenlemeleri kapsamında kemer sıkma adımlarının olmayacağını söyledi.
Maliye Bakanı - 23.11.2020
Hazine ve Maliye Bakanı Elvan, Adalet Bakanı Gül ile bir araya geldi
Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile bir araya gelmesine ilişkin, "Önümüzdeki günlerde iş dünyasının görüşlerini de alıp, adımlarımızı hızla atacağız." ifadesini kullandı.
Maliye Bakanı - 23.11.2020
BIST100 yüzde 0.40 artışla başladı, dolar 7.75 lirada
"Yurtiçinde ise Türk finansal varlıklar görece güçlü seyrini korudu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ekonomiden yargı ve demokrasi alanındaki reformlara kadar geniş bir yelpazedeki konularda açıklama yaparken, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan önümüzdeki dönemde uygulanacak ekonomi politikalarının genel çerçevesi ile ilgili bir basın açıklaması yayınladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Maliye Bakanı Haberleri | Maliye Bakanı Haber - Haberler - Maliye Bakanı haberleri, son dakika maliye bakanı haber ve gelişmeleri burada. GÜNDEM ÖZETİ / 28 Kasım 2020.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.11.2020 00:18:06. #1.14#
title