Maliye Bakanı Unakıtan İstanbul'da Özürlülerin Konuğu

Maliye Bakanı Unakıtan İstanbul'da Özürlülerin Konuğu

Maliye Bakanı Unakıtan İstanbul'da Özürlülerin Konuğu
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Ekonomi

AK Parti İstanbul İl Özürlüler Koordinasyon Merkezi'nin Düzenlediği "Elele Aydınlık Yarınlara" Adlı Seri Cumartesi Toplantıları'nın Üçüncüsü 17 Şubat 2007 Tarihinde Yapılıyor.

AK Parti İstanbul İl Özürlüler Koordinasyon Merkezi'nin düzenlediği "Elele Aydınlık Yarınlara" adlı seri Cumartesi Toplantıları'nın üçüncüsü 17 Şubat 2007 tarihinde yapılıyor.

Ümraniye Haldun Alagaş Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek toplantıya Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, AK Parti İstanbul Milletvekili Lokman Ayva ile AK Parti İstanbul yönetimi üst seviye yetkilileri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katılacak.

Özürlülere yönelik "yaşama sevinci, bilgilendirme, motivasyon" konularının işlendiği toplantıların üçüncüsünde; özürlü maaşı, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'ne gidenlere eğitim desteği, özürlülere bakım desteği ile vergi muafiyetleri ele alınacak.

Devlet Bakanı Nimet Çubukçu'nun da katıldığı Cumartesi toplantılarının ilki 2006 Ağustos ayında yapılmıştı. Ekim ayındaki ikinci toplantıya da ABD'de yaşayan eğitimci Fatoş Floyt konuk olarak davet edilmişti.

UNAKITAN HİZMETLERİ ANLATACAK

AK Parti İstanbul İl Özürlüler Merkez Başkanı Ayhan Bahçeli'nin açılış konuşmasıyla saat 10:30'da başlayacak toplantının öğleden önceki bölümünde AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Beyazay Görme Engelliler Derneği Genel Sekreteri İlham Abdülkadir Kahraman ve STK temsilcileri söz alacak.

Etkinliğe konuk konuşmacı olarak katılan Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, özürlülere yönelik hizmetleri ve bu hizmetleri öğrenme ve ulaşma yollarını anlatacak. Etkinliğin öğleden önceki bölümü Kemal Unakıtan, siyaset ve STK temsilcilerinin bir araya geleceği kokteyl ile tamamlanacak. Toplantının öğleden sonraki bölümünde gündemle ilgili panel düzenlenecek. Toplantı panelin ardından soru - cevap bölümüyle sona erecek.

HALKIN MUTLULUĞU

"Elele Aydınlık Yarınlara" isimli Cumartesi Toplantıları ile ilgili bilgi veren AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Beyazay Görme Engelliler Derneği Genel Sekreteri İlham Abdülkadir Kahraman, özürlü vatandaşların sorunlarına yönelik çözüm üretme azim ve gayretlerinin artarak devam ettiğini söyledi. Kahraman, yıllardır ihmal edilmişler arasında yer alan özürlü vatandaşların insan onuruna yakışır bir şekilde yaşamalarının gerekli koşullarını oluşturma çabasından bir an bile geri durmayacaklarını belirtti.

Başarısını halkının mutluluğuyla ölçen bir siyasi anlayışa sahip olduklarını dile getiren Kahraman, nüfusun yaklaşık yüzde 12'sini oluşturan özürlü vatandaşların yaşam mücadelesinde halkla bütünleşmesi hedefiyle çeşitli projeleri hayata geçirdiklerini anlattı. Kahraman, "Elele Aydınlık Yarınlara toplantılarının söz konusu projelerden biri olduğunu, iktidardaki AK Parti'nin özürlülere ne tür hizmetlerde bulunduğunu bu toplantılarla anlattıklarını ifade etti.

Kahraman, vatandaşların bilgisizlik sebebiyle mağdur olmasına gönüllerinin razı olmadığını belirterek "Toplantılarımız, hizmetlerimize ulaşmada yöneticilerimizle halkımızın buluşma noktası haline gelmiştir" dedi.

(HO-Y)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title