Malezya Haberleri

Malezya haber, Malezya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Malezya - 8.6.2020
Malezya'da ekonomik toparlanmanın yıl sonunda başlaması bekleniyor
KUALA Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ekonomisi olumsuz etkilenen Malezya'nın, bu yılın sonunda toparlanma sürecine girmesi bekleniyor.
Malezya - 8.6.2020
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Malezya Malezya'da Kovid-19 vakaları 7 artışla 8 bin 329'a yükselirken, bugün virüs nedeniyle ölen olmadığı açıklandı.
Malezya - 8.6.2020
İskandinav polisiyesi "Bron/Broen" TRT 2'de
Polisiyenin ötesine geçerek hem polislerin bireysel sorunlarına hem de iki ülkenin toplumsal detaylarına değinen İskandinav polisiyesi dizinin, 2013 yapımı ABD - Meksika sınırında geçen "The Bridge", 2013 yapımı İngiltere - Fransa sınırında geçen "The Tunnel" ve son olarak 2018 yapımı Malezya - Singapur sınırında geçen "The Bridge" adlı farklı uyarlamaları da bulunuyor.
Malezya - 8.6.2020
Pamukkale'de hedef 1 milyon ziyaretçi
"Yabancı turistlerin yarıya yakını Uzak Doğu'dan gelenler olacak" Turizmcinin uçak seferlerinin açılması haberini beklediğini, temmuz ve ağustos rezervasyonlarında sıkıntı gözükmediğini bildiren Şen, şu bilgileri verdi: "Geçen yılın rakamlarını yakalayamayacağız. Yıl sonuna kadar yaklaşık 1 milyon turisti 'beyaz cennet'te misafir etmeyi düşünüyoruz. Yabancı turistlerin yarıya yakını Uzak Doğu'dan gelenler olacak. Oraya uçak seferleri açılır açılmaz bu misafirlerimiz hemen geleceklerdir. Acentelerle sürekli görüşme halindeyiz. Birçoğu 'bizim rezervasyonlarımız hazır' diyor. Uçuşlar başladığı andan itibaren Pamukkale'de Uzak Doğulu misafirlerimizi görmeye başlayacağız. Normalleşmesi süreciyle Pamukkale'de Çin, Güney Kore, Malezya, Endonezya, Japonya ve Rusya'dan yaklaşık 600 bin misafiri ağırlayacağımızı düşünüyoruz.
Malezya - 7.6.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Cuma namazları sadece Malezya vatandaşlarına serbest Malezya hükümeti, Kovid-19 tedbirlerinin 10 Haziran'dan itibaren kademeli olarak kaldırılıp, normalleşmenin başlayacağını duyurdu.
Malezya - 7.6.2020
Malezya'da normalleşme 10 Haziran'da başlıyor
KUALA Malezya hükümeti, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin 10 Haziran'dan itibaren kademeli olarak kaldırılıp, normalleşmenin başlayacağını duyurdu.
Malezya - 6.6.2020
Volvo Car Turkey'de Magnus Boman dönemi
Volvo Car Turkey Yeni Genel Müdürü Magnus Boman, Danimarka'daki Genel Müdürlük görevinden önce Göteborg merkezli Batı Avrupa Satış Operasyonları Direktörü'ydü. Magnus Volvo Cars'taki kariyeri boyunca, 10 yıl Asya'da Singapur, Japonya ve Malezya'da yönetici olarak çeşitli pozisyonlarda bulundu.
Malezya - 5.6.2020
Malezya'dan Kovid-19 sonrası için 8 milyar dolarlık ekonomik teşvik paketi
KUALA Malezya hükümeti, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yol açtığı ekonomik zararı sübvanse etmek için 8,2 milyar dolarlık kısa dönem ekonomik teşvik paketi açıkladı.
Malezya - 5.6.2020
Bakan Albayrak basın mensupları ve ekonomistlerle bir araya geldi (4)
"Merkez Bankası yerel parayla ticaret konusunda yoğun müzakere yürütüyor" Albayrak, Rusya'nın yanı sıra Çin, Güney Kore, Malezya, Hindistan ve Japonya ile yerel parayla ticaret konusunda çalışma yürütüldüğünü anımsatarak, çalışmaların her ülkeyle şeffaf bir şekilde yürütüldüğünü söyledi.
Malezya - 5.6.2020
Malezya'da iki hafta sonra Kovid-19'dan ilk ölüm
KUALA Malezya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı düşerken iki hafta sonra ilk kez virüs nedeniyle can kaybı yaşandı.
Malezya - 5.6.2020
TSKB'den Türkiye'nin ilk sürdürülebilir kira sertifikası ihracı
"İhraç, Yeşil Sukuk ihraç hedeflerin de ötesinde" Açıklamada görüşlerine yer verilen TSKB Yatırım Bankacılığı, Sermaye Piyasalarından Sorumlu Müdür Onur Aksoy, 3 Haziran'da gerçekleşen ihraç hakkında şu bilgileri paylaştı: "Daha önce Orta Doğu ve Malezya'da olmak üzere dünyada yapılan az sayıda Yeşil Sukuk olarak etiketlenmiş ihraç mevcuttu.
Malezya - 4.6.2020
Son dakika haberleri... Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Kovid-19 şüphesiyle 2 haftalık ev karantinasına giren Malezya Başbakanı Muhyiddin Yasin, karantina süresi bittikten sonra görevine yeniden başladı.
Malezya - 4.6.2020
Malezya'dan Çin, Güney Kore ve Japonya'ya Kovid-19 aşısı için iş birliği çağrısı
KUALA Malezya hükümeti, Güneydoğu Asya Uluslar Birliği+3 (ASEAN+3) Forumu üyeleri Çin, Güney Kore ve Japonya'ya, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının geliştirilmesi için bölge ülkeleriyle daha fazla iş birliği yapma çağrısında bulundu.
Malezya - 4.6.2020
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Malezya'da Kovid-19 vakaları son 24 saatte 277 artarak 8 bin 247'ye yükseldi.
Malezya - 4.6.2020
Küresel risk iştahından destek buldu…
USDTRY… Enflasyon Verisi Sonrasında TL'de Zayıflama Var… Türkiye 5 yıllık CDS risk primi 480 baz puan ile 27 Mart tarihinden bu yana en düşük seviyeye geriledi. Tüketici enflasyonu Mayıs ayında beklentilerden yüksek geldi. Mayıs ayı tüketici enflasyonu aylık %1.36, yıllık %11.39 artış gösterdi. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan yerel parayla ticaret konusunda Çin, Güney Kore, Malezya, Hindistan ve Japonya ile görüştüklerini açıkladı.
Malezya - 4.6.2020
Malezya Başbakanı Muhyiddin, ev karantinasından çıktı
KUALA Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) şüphesiyle 2 haftalık ev karantinasına giren Malezya Başbakanı Muhyiddin Yasin, karantina süresi bittikten sonra görevine yeniden başladı.
Malezya - 3.6.2020
Ticaret Bakanı Pekcan ekonomi gündemine ilişkin soruları yanıtladı Açıklaması
Bu sürecin swap mekanizmasının harekete geçirilerek iş insanlarının da işinin kolaylaştırılması gerektiğini anlatan Pekcan, şöyle konuştu: "Bu doğrultuda da hem Hazine ve Maliye Bakanlığı hem Merkez Bankası hem de iş insanları ile bir araya gelerek bu süreçleri takip ediyoruz. Mevcut swap anlaşmalarının daha aktifleştirilmesi üzerine çalışmalarımız var. Katar, Çin ile ciddi çalışmalarımız var. Diğer ülkelerle de böyle bir ön çalışmamız var. Merkez Bankamız da kendileri ile ön görüşme halinde. Bizim başladığımız ve yakın takipte olduğumuz 5 ülke var yerel paralarla ticaretin gündeme gelmesiyle ilgili. Rusya ile de bizim yerel parayla ticaretimiz var. Ama toplamda baktığımızda 2019'da 7,6 milyar dolarlık ihracatı,11,1 milyar dolar ithalatı yerel parayla yapmışız. Amacımız bunu daha yaygınlaştırmak. Çin ile görüşüyoruz, zaten mevcut bir swap anlaşmamız var, daha çalışılır daha güncel hale getirmemiz, kapasitesini artırmamız lazım. Güney Kore ile görüşüyoruz, kendileri ile hem serbest ticaret anlaşmamız var hem ticaret açığı veriyoruz, onlarla da bu yönde görüşmelerimiz devam ediyor. Onun dışında Malezya, Hindistan, Japonya var.
Malezya - 3.6.2020
Tayvanlı üreticiler, helal sertifikalı ürünlerini tanıttı
2017 yılında Tayvan hükümeti tarafından Tayvan Helal Merkezi'ni kurmak için görevlendirildiklerini hatırlatan Yeh, "Tayvan'ın çoğunlukla Müslüman dostu bir çevreye sahip olmasını, daha nitelikli helal gıdalar ve ürünler üretmesini istiyoruz. Son yıllarda dünyadaki diğer Müslüman kardeşlerimiz için helal ürünlerimizi Malezya, Dubia ve Endonezya'daki süpermarketlerle tanıştırdık.
Malezya - 3.6.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi: (2)
Çavuşoğlu, eşinden böbrek nakli yapılan bir Türk vatandaşı gemicinin acil ilaç ihtiyacını karşılamak için de bir diplomatik kargo uçağını Malezya'ya gönderdiklerini bildirdi.
Malezya - 3.6.2020
Malezya'da Kovid-19 vaka sayısı 8 bine yaklaştı
KUALA Malezya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin hafifletilerek günlük hayatın normale dönme süreci öncesinde Kovid-19 vaka sayısı 8 bine yaklaştı.
Malezya - 2.6.2020
Malezya'da normalleşme öncesi Kovid-19 vakaları azalıyor
KUALA Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin hafifletildiği Malezya'da normalleşme öncesi vaka artış sayıları düşüyor.
Malezya - 2.6.2020
TAITRA Başkanı Yeh: "Akıllı imalat pazarı 2025'te 384 milyar dolara yükselecek"
Sanal fuara, Tayvan Akıllı Makineleri sektörünü temsilen HIWIN, FFG (Feeler), Solomon, Manford, Chin Fong, Grintimate, Tong Tai ve She Hong (Hartford) şirketleri katıldı. Fuarın açılışında düzenlenen toplantıda 50 "Taiwan Excellence" ödüllü markanın 60 ürünü sergilendi. Hassas bileşenler, dijital olarak kontrol edilen takım tezgahları, otomasyon ekipmanları ve akıllı kontrol sistemleri dahil olmak üzere şirketlerin ürün ve çözümleri tanıtıldı. Toplantının açılışında konuşan Walter Yeh, Almanya, İngiltere, Polonya, Rusya, Türkiye, Japonya, Hindistan, Tayland, Malezya, Endonezya, Filipinler ve Vietnam'dan sektörden ve medyadan katılımcıların olduğunu belirtti.
Malezya - 2.6.2020
Türk Milli Klavye Takımı dünya şampiyonu oldu
Türkiye, Arjantin, Avustralya, Belçika, İsviçre, Çekya, Almanya, Mısır, İspanya, Fransa, Hırvatisyan, Macaristan, Hindistan, İtalya, Japonya, Lüksemburg, Fas, Malezya, Nijerya, Hollanda, Norveç, Yeni Zelanda, Polonya, Romanya, Rusya, İsveç, Slovakya, İngiltere, ABD ve Vietnam'ın katıldığı şampiyonada, anadil ve çok dilli (17 dil) ayrımıyla iki türde ve 4 yaş kategorisinde yarış yapıldı.
Malezya - 1.6.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Endonezya'da 102 bölge ve kentte normalleşme kapsamında kısıtlamaların kaldırılması kararı alındı, Malezya'nın Selangor eyaletinde cami ve mescitlerde ibadet yasağı 30 Haziran'a kadar uzatıldı.
Malezya - 1.6.2020
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Malezya Malezya'da Kovid-19 vakaları 38 artışla 7 bin 857'ye çıkarken toplam iyileşen vaka sayısı 6 bin 404 oldu.
Malezya - 30.5.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Malezya hükümeti, salgınla mücadele sürecinde son aşamaya girildiğini duyurdu.
Malezya - 30.5.2020
Malezya, Kovid-19'u bitirmede "son aşamaya" girdi
KUALA Malezya hükümeti, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele sürecinde son aşamaya girildiğini duyurdu.
Malezya - 30.5.2020
Eski Malezya Başbakanı'nın İsrailli firmadan casus yazılım aldığı iddia edildi
KUALA Malezya'nın eski Başbakanı Necip Rezak'ın 2018 genel seçimleri öncesinde muhalif siyasetçileri gizlice dinlemek için İsrailli bir yazılım firmasından casus yazılım satın aldığı iddia edildi.
Malezya - 29.5.2020
DSÖ ve 37 ülke Kovid-19'a karşı mücadelede "ortak erişim havuzu" girişimi başlattı
Bununla beraber, şu ana kadar Arjantin, Bangladeş, Barbados, Belçika, Belize, Brezilya, Butan, Şili, Kosta Rika, Dominik Cumhuriyeti, El Salvador, Ekvador, Mısır, Honduras, Endonezya, Lübnan, Lüksemburg, Malezya, Maldivler, Meksika, Moğolistan, Mozambik, Norveç, Umman, Pakistan, Palau, Panama, Peru, Portekiz, Saint Vincent ve Grenadinler, Güney Afrika Cumhuriyeti, Sudan, Hollanda, Doğu Timor, Uruguay ve Zimbabve gibi ülkeler ortak girişim için imza attı.
Malezya - 29.5.2020
Eski Malezya Başbakanı Mahathir, kurucusu olduğu partiden ihraç edildi
KUALA Malezya'nın eski Başbakanı Mahathir Muhammed, 2016 yılında kurduğu Malezya Birleşik Yerli Partisinden (PPBM) ihraç edildi.
Malezya - 28.5.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Malezya'da hükümet, ülke genelinde gayrimüslimlere ait 174 ibadethane ve tapınağın 10 Haziran'dan itibaren ibadete açılacağını duyurdu.
Malezya - 28.5.2020
YÖK, Atatürk Üniversitesi ile Putra Malezya Üniversitesinin "Ortak Diploma Protokolleri"ni onayladı
Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı, Atatürk Üniversitesi ile Putra Malezya Üniversitesi arasında çeşitli alanlarda imzalanan "Mevcut Programlar Arası Ortak Doktora Programı Protokolleri"ni onayladı.
Malezya - 28.5.2020
Malezya, Tayland ve Singapur'da normalleşme süreci
KUALA Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı tedbirlerin hafifletilmeye başladığı Güneydoğu Asya ülkelerinden Malezya, Tayland ve Singapur'da normalleşme süreci devam ediyor.
Malezya - 27.5.2020
Bakan Albayrak ekonomiye ilişkin değerlendirmelerde bulundu (2)
Türkiye'nin ilk defa ekonomik ve finansal güvenliği için bazı düzenlemelerle tedbirler aldığını anlatan Albayrak, şunları kaydetti: "Yeni paradigma dönüşümündeki en önemli noktalardan birisi, her ülkeye yaptığımız ticarette yerel parayı öncelemek. Ne demek istiyorum? İki ülke ticaret yaptığında bir üçüncü ülkenin parasını değil, birbirinin parasını kullanmak. Dolayısıyla G20 başta olmak üzere, ticaret açığı verdiğimiz, serbest ticaret anlaşmalarında aleyhimizde işleyen kararlar başta olmak üzere çok net ve sert adımlar atılacak. İki ülkenin ticaret hacmini geliştirmeye yönelik, Amerika ile swap, ABD ile benim ticaretimi geliştirme noktasında swapla ilgili, İngiltere ile ilgili kazan-kazan politikası. Çin, Japonya, Kore, Hindistan, Malezya ile ilgili birçok ülkeyle ticarete bakacağız.
Malezya - 27.5.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Malezya, Kovid-19 tespit edilip hastanede tedavi edilenlerin iyileştikten hemen sonra bırakılmayacağını, 14 gün sonra taburcu edileceğini açıkladı.
Malezya - 27.5.2020
Malezya'da iyileşen Kovid-19 vakaları 14 gün sonra taburcu edilecek
KUALA Malezya hükümeti, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edilip hastanede tedavi edilenlerin iyileştikten hemen sonra bırakılmayacağını, 14 gün sonra taburcu edileceğini açıkladı.
Malezya - 26.5.2020
Koronavirüs sonrası Türkiye'deki ilk spor organizasyonu 8. Fetih Kupası olacak
Organizasyona olimpiyatlarda mücadele edecek milli sporcuların da katılacağını vurgulayan Yıldız, şunları kaydetti: "Şu ana kadar düzenlediğimiz Fetih Kupası organizasyonlarını Türkiye Okçuluk Federasyonu ve Dünya Okçuluk Federasyonu ile iş birliği yaparak gerçekleştirmiştik. Yapılan 7 Fetih Kupası'nda dünyanın en iyi okçuları mücadele etmişti. Son organizasyonda Kore'den ABD'ye, Çin'den Brezilya'ya, Malezya'dan Orta Asya ve Orta Doğu'ya kadar dünyadan çok geniş bir yelpazede 50 ülkeden 520 sporu yarışmıştı.
Malezya - 26.5.2020
Koronavirüs sonrasında Türkiye'deki ilk spor organizasyonu 8. Fetih Kupası olacak
Organizasyona olimpiyatlarda mücadele edecek milli sporcuların da katılacağını vurgulayan Yıldız, şunları kaydetti: "Şu ana kadar düzenlediğimiz Fetih Kupası organizasyonlarını Türkiye Okçuluk Federasyonu ve Dünya Okçuluk Federasyonu ile iş birliği yaparak gerçekleştirmiştik. Yapılan 7 Fetih Kupası'nda dünyanın en iyi okçuları mücadele etmişti. Son organizasyonda Kore'den ABD'ye, Çin'den Brezilya'ya, Malezya'dan Orta Asya ve Orta Doğu'ya kadar dünyadan çok geniş bir yelpazede 50 ülkeden 520 sporu yarışmıştı.
Malezya - 25.5.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Malezya'da vaka sayısının son günlerde artması üzerine ülke genelinde bayram ziyaretleri tamamen yasaklandı.
Malezya - 25.5.2020
Malezya'da Kovid-19 vakalarının artması nedeniyle bayram ziyaretleri yasaklandı
KUALA Malezya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısının son günlerde artması üzerine ülke genelinde bayram ziyaretleri tamamen yasaklandı.
Malezya - 24.5.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Dünyada Kovid-19 gölgesinde Ramazan Bayramı Endonezya, Malezya, Pakistan, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan, Sudan, Danimarka, Almanya ve Norveç'te Ramazan Bayramı, Kovid-19 tedbirleri gölgesinde karşılandı.
Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Malezya Haberleri | Malezya Haber - Haberler - Sayfa 9 - Malezya haberleri, son dakika malezya haber ve gelişmeleri burada. Malezya'daki Müslümanlar bu yıl Kovid-19 nedeniyle hacca gidemeyecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 19.9.2020 09:55:49. #1.14#
title