Malezya Haberleri

Malezya haber, Malezya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Malezya - 16.6.2020
Singapur ve Malezya'da Kovid-19'a dair gelişmeler
Singapur'da, son 24 saatte 151 yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakası tespit edilirken, ülkede yeni normale geçişin ikinci aşamasının 19 Haziran'dan itibaren başlayacağı bildirildi.
Malezya - 16.6.2020
Kutsal topraklarda ?2020 yılı için ? temsili hac? planlanıyor
Tüm İslam coğrafyası hac ibadeti için Suudi Arabistan'dan gelecek haberi bekliyor. Geçtiğimiz hafta Ürdün'den hac yapılacağı yönünde açıklamalara ilişkin Riyad yönetiminden bir değerlendirme gelmedi.  Avrupa'nın en büyük Hac ve Umre kotasına sahip şirketinin (IGMG) Hac ve Umre ve Seyahat İşleri Müdürü Tahir Köksoy, 'bu yıl hac yapılacak mı" sorusunu Demirören Haber Ajansı'na yanıtladı. Köksoy, Suudlu yetkililerin bu yıl  ?temsili bir hac organizasyonu? yapılacağını,  milyonlarca insanın ağırlanmayacağını ve bu süreçte de her ülkeden belki de belli bir sayıda hacı adaylarının ağırlanacağı özel bir organizasyonun düzenleneceğini belirtti. 'Malumunuz üzere zor bir süreçten geçiyoruz" diyen Köksoy, "Hac organizasyonu da  milyonlarca insanı ağırlayacağı için Endonezya ve Malezya gibi birçok ülke hac organizasyonunu 2021 yılına tehir etti' şeklinde konuştu.
Malezya - 16.6.2020
Kutsal topraklarda "2020 yılı için ' temsili hac' planlanıyor
Tüm İslam coğrafyası hac ibadeti için Suudi Arabistan'dan gelecek haberi bekliyor. Geçtiğimiz hafta Ürdün'den hac yapılacağı yönünde açıklamalara ilişkin Riyad yönetiminden bir değerlendirme gelmedi.  Avrupa'nın en büyük Hac ve Umre kotasına sahip şirketinin (IGMG) Hac ve Umre ve Seyahat İşleri Müdürü Tahir Köksoy, 'bu yıl hac yapılacak mı?' sorusunu Demirören Haber Ajansı'na yanıtladı. Köksoy, Suudlu yetkililerin bu yıl  'temsili bir hac organizasyonu' yapılacağını,  milyonlarca insanın ağırlanmayacağını ve bu süreçte de her ülkeden belki de belli bir sayıda hacı adaylarının ağırlanacağı özel bir organizasyonun düzenleneceğini belirtti. "Malumunuz üzere zor bir süreçten geçiyoruz" diyen Köksoy, "Hac organizasyonu da  milyonlarca insanı ağırlayacağı için Endonezya ve Malezya gibi birçok ülke hac organizasyonunu 2021 yılına tehir etti" şeklinde konuştu.
Malezya - 16.6.2020
Malezya Başbakanı Muhyiddin Yasin, kanseri yendi
KUALA Bir süredir kanser tedavisi gören Malezya Başbakanı Muhyiddin Yasin'in hastalığı yendiği açıklandı.
Malezya - 15.6.2020
Son dakika haberi | Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Malezya hükümeti, salgın tedbirlerini hafifletme kapsamında ülkedeki gayrimüslim ibadethane ve anaokulların yeniden açılacağını duyurdu.
Malezya - 15.6.2020
Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu D-8'in 23. kuruluş yıl dönümünü kutladı Açıklaması
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın önderliğinde "üye ulusların refahını ve huzurunu artırmak" hedefiyle Türkiye, Nijerya, Mısır, Pakistan, Endonezya, İran, Malezya ve Bangladeş tarafından 1997'de kurulan, Gelişen Sekiz Ülke (D-8)...
Malezya - 15.6.2020
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Malezya Malezya'da son 24 saatte Kovid-19 vakaları 41 artarak 8 bin 494'e yükseldi, bugün virüs nedeniyle yaşamını yitiren olmadı.
Malezya - 15.6.2020
Malezya'da ibadethane ve anaokulları yeniden açılıyor
KUALA Malezya hükümeti, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerini hafifletme kapsamında ülkedeki gayrimüslim ibadethane ve anaokulların yeniden açılacağını duyurdu.
Malezya - 15.6.2020
Türkiye'de ilk; İslami finans alanında çalışacak 30 yeni mezun
Türkiye'de ilk; İslami finans alanında çalışacak 30 yeni mezun Türkiye'nin tarihi, geçmişi ve akademik disipliniyle 3 trilyon dolar civarındaki İslami finans sektörüne öncülük etme potansiyeline sahip olduğunu belirten Prof. Dr.
Malezya - 14.6.2020
Malezya'daki aktif Kovid-19 vakaları 1000'in altına indi
KUALA Malezya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında aktif vakaların üç ay sonra ilk defa 1000'in altına indiği açıklandı.
Malezya - 13.6.2020
Tokat'tan 32 ülkeye gönderilen kirazların hasadı başladı
TOKAT'ta üretimi yapılan kirazların ihracatına başlandı. Bu yıl aralarında Singapur, Hong Kong, Malezya, Rusya başta olmak üzere fabrikada işlenen kirazlar, 32 ülkeye ihraç ediliyor.
Malezya - 13.6.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 11
Haber-Kamera: Burak GEZEN-Mustafa SUİÇMEZ/BOZCAADA(Çanakkale), ====================== Tokat'tan 32 ülkeye gönderilen kirazların hasadı başladı TOKAT'ta üretimi yapılan kirazların ihracatına başlandı. Bu yıl aralarında Singapur, Hong Kong, Malezya, Rusya başta olmak üzere fabrikada işlenen kirazlar, 32 ülkeye ihraç ediliyor.
Malezya - 12.6.2020
Son dakika haber: Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Malezya'da, Kovid-19 salgınının ekonomik etkileri nedeniyle yaklaşık 2 bin restoran ve kafenin kepenk kapattığı bildirildi.
Malezya - 12.6.2020
Malezya'da Kovid-19 nedeniyle yaklaşık 2 bin restoran ve kafe kapandı
KUALA Malezya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomik etkilerinden dolayı ülke genelinde yaklaşık 2 bin restoran ve kafenin kepenk kapattığı bildirildi.
Malezya - 12.6.2020
İnsan Hakları İzleme Örgütünden Malezya ve Tayland'a Arakan çağrısı Açıklaması
KUALA İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW), Arakanlı sığınmacılara insani yardım ve sığınma sağlamaları için Malezya ve Tayland'a çağrıda bulundu.
Malezya - 12.6.2020
Malezya yaklaşık 300 Arakanlı sığınmacıyı geri çevirdi
KUALA Malezya'ya deniz yoluyla ulaşmaya çalışan yaklaşık 300 Arakanlı sığınmacı, ülkeye girmek üzereyken geri çevrildi.
Malezya - 11.6.2020
Prof. Dr. Sabri Orman vefat etti
London School of Economics and Political Science'da Araştırmacı (Research Scholar) olarak çalışmalar yapan Orman, 1992-1994 yıllarında Malezya'da International Islamic University'de, 1995-1997 ve 2002-2006 yıllarında aynı ülkede International Institute of Islamic Thought and Civilization'da iktisat profesörlüğü görevinde bulundu.
Malezya - 11.6.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Malezya ve Brunei'deki Müslümanlar bu yıl hacca gidemeyecek Malezya hükümeti, salgın nedeniyle ülkedeki Müslümanlar için hac ibadetini bir yıl erteleme kararı alırken, Brunei'de de hac organizasyonunun bu yıl yapılmayacağı açıklandı.
Malezya - 11.6.2020
Malezya'da korona virüs nedeni ile hacca gitmek yasaklandı
Malezya'da korona virüs salgını ile mücadele kapsamında bu sene hacca gitmek yasaklandı.
Malezya - 11.6.2020
Risksiz ülkelere uçuşlar açılıyor
Temmuz ayı itibariyle de Avustralya, BAE, Birleşik Krallık, Cezayir, Çin, Endonezya, Filipinler, GAG, Hırvatistan, İsrail, İsveç, Kolombiya, Kosova, Kuveyt, Libya, Lübnan, Malezya, Malta, Mauritus, Moğolistan, Moldova, Özbekistan, Şili, Vietnam ile uçuşların 24 ülke ile uçuşların başlayacağı tarihler planlanmaktadır.
Malezya - 11.6.2020
Brunei, Kovid-19 nedeniyle bu yılki hac organizasyonunu iptal etti
Singapur, Endonezya ve Malezya'nın ardından Brunei, Kovid-19 nedeniyle Güneydoğu Asya'da hac organizasyonunu iptal eden 4.
Malezya - 11.6.2020
MotoGP'de 2020 sezonunun yenilenen takvimi açıklandı
Şartların elvermesi halinde 22 Kasım-13 Aralık tarihlerinde ABD, Arjantin, Tayland ve Malezya'da 4 yarış daha yapılacak.
Malezya - 11.6.2020
Malezya'daki Müslümanlar bu yıl Kovid-19 nedeniyle hacca gidemeyecek
KUALA Malezya hükümeti, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ülkedeki Müslümanlar için hac ibadetini bir yıl erteleme kararı aldı.
Malezya - 10.6.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Malezya'da bugün tespit edilen 2 yeni Kovid-19 vakasıyla "mart ayından bu yana en düşük günlük vaka artışı" kaydedildi.
Malezya - 10.6.2020
Son dakika haber | Malezya'da "son 3 ayın en düşük Kovid-19 vaka artışı" görüldü
Son dakika haberine göre KUALA Malezya'da, bugün tespit edilen 2 yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakasıyla "mart ayından bu yana en düşük günlük vaka artışı" kaydedildi.
Malezya - 10.6.2020
İslami Finans, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi öncülüğünde tartışılacak
Bulut İslami finansa ve dünyadaki büyüklüğüne ilişkin şu bilgileri verdi: "Aslında İslam ekonomisi paylaşım ve dayanışmayı da içine aldığımız zaman, yani İslam'daki vakıf, zekat ve dayanışma kültürü burada çok daha geniş bir büyüklüğü işaret ediyor. Toplamda 3,5 trilyon dolara varan bir İslami finans büyüklüğü söz konusu dünyada. Bunun en önemli 3 ülkesi, Malezya, Suudi Arabistan ve İran.
Malezya - 10.6.2020
Malezya normalleşme sürecine sakin girdi
KUALA Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında vaka artışlarının kontrol altına alındığı Malezya'da, yaklaşık üç aydır uygulanan kısmi sokağa çıkma yasağı bugün son bulurken, ülke normalleşme sürecine girdi.
Malezya - 10.6.2020
Bangladeş, Myanmar'da gözaltına alınan Arakanlıları ülkeye kabul etmeyecek
Bangladeş'in, Malezya'ya yasa dışı yollarla giren ve bu ülke yetkililerince gözaltına alınan 269 Arakanlı Müslüman sığınmacıyı ülkeye almayacağı bildirildi.
Malezya - 9.6.2020
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Türkiye Varlık Fonu denetimi görüşüldü
Sönmez, TVF'nin daha çok Singapur ve Malezya'daki modele benzediğine işaret ederek, "3 yıllık Türkiye Varlık Fonu esasında daha emekleme dönemini yeni bitirmiş, büyümeye doğru adım atmakta olan bir fondur.
Malezya - 9.6.2020
Çin geleneksel ilaç listesinden pangolin pullarını çıkardı
"Pullu karıncayiyen" olarak da bilinen pangolinler, Endonezya, Malezya ve Güney Afrika Cumhuriyeti'nde yaşıyor.
Malezya - 9.6.2020
Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Türkiye Varlık Fonu 2018 Mali Tabloları görüşüldü
Türkiye Varlık Fonu Genel Müdürü Zafer Sönmez, milletvekillerine sunum yaptı. Sönmez, dünyadaki tüm Varlık Fonları'nın değerinin 8 trilyon dolar değerinde olduğunu hatırlatarak, 2018 konsolide denetime göre Türkiye Varlık Fonu'nun 33 milyar dolar ve toplam varlık fonlarının binde 4'ü kadar bulunduğunu ifade etti. Sönmez, "Varlık Fonları batılı ülkelerde kurulan kuruluşlar değil, petrol gelirlerinin nasıl değerlendirileceği dönük bakış açısından çıkmış, Asya'ya doğru evrilirken, Asya'da kalkınma odaklı bir konsepte bulunmuş. Norveç Varlık Fonu petrol geliri fazlasının değerlendirildiği bir fondur. Bunun gibi Singapur'daki GİS ihracat fazlasının değerlendirildiği fondur. Singapur'daki TEMASEC ve Malezya'daki Kazane ise bizim çok benzerimiz şirketlerin çatı yapı altına konulduğu ve buradan bir değer oluşturulduğu yapıdır" ifadelerini kullandı.
Malezya - 9.6.2020
Malezya'da Kovid-19 vakalarında günlük en yüksek iyileşme rakamı kaydedildi
KUALA Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının giderek azaldığı Malezya'da bugün en yüksek sayıda vaka iyileşmesi görüldü.
Malezya - 9.6.2020
Filipinler, Güney Çin Denizi'nde yeni yapılar inşa etmeyi planlıyor
"Güney Çin Denizi" sorunu Çin, 1947'de yayımladığı haritayla egemenlik ihtilaflarının yaşandığı Güney Çin Denizi'nin yüzde 80'i üzerinde hak iddiasında bulunurken, yer altı kaynakları açısından zengin bölgede başta Filipinler olmak üzere aralarında Vietnam, Brunei ve Malezya'nın da bulunduğu komşu ülkelerle egemenlik tartışmaları yaşanıyor.
Malezya - 9.6.2020
Malezya'da Kovid-19 tehlikesi yatışırken siyasi gündem kızışıyor
KUALA Malezya'da 23 Şubat'ta muhalefet partilerinin girişimi sonucu Mahathir Muhammed'in başbakanlığındaki Umut İttifakı (PH) koalisyonunun çökmesi ve ardından Muhyiddin Yasin'in başbakan olarak atanmasıyla başlayan siyasi kriz, ülkedeki yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının kontrol...
Malezya - 9.6.2020
Malezya'da 269 Arakanlı sığınmacı gözaltına alındı
KUALA Myanmar'daki etnik ayrımcılık ve şiddetten kaçarak Malezya'ya yasa dışı yollarla giren 269 Arakanlı sığınmacı gözaltına alındı.
Malezya - 8.6.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Malezya'da, 10 Haziran'dan itibaren başlayacak normalleşme süreci kapsamında spor salonlarının, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmek kaydıyla yeniden açılacağı açıklandı.
Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Malezya Haberleri | Malezya Haber - Haberler - Sayfa 8 - Malezya haberleri, son dakika malezya haber ve gelişmeleri burada. Serbest bırakılan denizcinin eşi: Devletimiz bize desteklerini hiç esirgemedi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 19.9.2020 09:23:26. #1.14#
title