Malezya'daki Üniversitelerden SAÜ'ye Ziyaret
56 saatlik kısıtlama bu akşam başlıyor! Nereler açık, neleri yapmak serbest? İşte detaylar

Malezya'daki Üniversitelerden SAÜ'ye Ziyaret

22.11.2013 16:56 | Son Güncelleme: 22.11.2013 17:01
Malezya'daki Üniversitelerden SAÜ'ye Ziyaret

Malezya Uluslararası İslam Üniversitesi başta olmak üzere Malezya'dan birçok üniversite temsilcisi, SAÜ'yü ziyaret etti.

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Malezya Uluslararası İslam Üniversitesi ile işbirliği protokolü imzaladı.

Malezya Uluslararası İslam Üniversitesi (Internatıonal Islamic University College Selangor) başta olmak üzere Malezya'dan birçok üniversite temsilcisi, SAÜ'yü ziyaret etti.

Selangor Uluslararası İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Madya Dato Dr. Abdul Halim Tamuri ve SAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Ali Yalçın, SAÜ Rektörlüğü'nde Mevlana Değişim Programı kapsamında öğretim üyelerinin ve öğrencilerin değişimi ile akademik işbirliği konusunda protokol imzaladı.

SAÜ ile Malezya Üniversiteleri arasında yapılan bu anlaşmalarla Türkiye'de de yürütülen Mevlana Değişim Programı kapsamında SAÜ'den çeşitli sayıda öğrenciye Malezya'da öğrenim görme fırsatı sunulurken, Malezyalı öğrenciler de SAÜ'yü ziyaret edecek. 

Ayrıca, SAÜ'lü ve Malezyalı öğretim üyeleri de karşılıklı olarak akademik çalışma ve işbirliği olanağı bulacaklar. - Sakarya

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title