Maldonado Gibisi Yok

Şilili Futbolcuya Övgüler Yağdıran F.bahçe Teknik Direktörü, "Brezilyalı Olsaydı, Milli Takımımızda Rahatlıkla Oynardı. Çünkü Onun Tarzında Oyuncular Dünya Üzerinde Çok Fazla Değil" Dedi.

Maldonado Gibisi Yok

Şilili futbolcuya övgüler yağdıran F.Bahçe teknik direktörü, "Brezilyalı olsaydı, milli takımımızda rahatlıkla oynardı. Çünkü onun tarzında oyuncular dünya üzerinde çok fazla değil" dedi.

FENERBAHÇE Teknik Direktörü Arthur Zico, Fortis Türkiye Kupası’nda G.Saray’ı eleyip, bu sezon kupayı kazanmak istediklerini söylerken yeni transfer Maldonado’ya övgüler yağdırdı. FB TV’ye konuşan Brezilyalı hoca, şunları söyledi: "G.Saray güçlü bir ekip, ezeli rakibimiz. Fakat rakip kim olursa olsun, biz maçı kazanıp bir üst tura çıkmak istiyoruz.

Bu sene Türkiye Kupası’na talibiz, kupayı almak istiyoruz. Ciddiyetimizden hiçbir şekilde ödün vermeyeceğiz. Ezeli rakibimiz karşısında da galibiyete ulacağımıza inanıyorum.

İlk 11’de oynatmayacak

Yeni transferimiz Maldonado, çok kaliteli bir futbolcu. Brezilyalı olsaydı, Brezilya Milli Takımı’nda şu anda çok rahat oynardı. Çünkü onun tarzında oyuncu dünya üzerinde çok fazla yok. Saha içinde pozisyon alması, arkadaşlarıyla yardımlaşması, saha içindeki üst düzey mücadelesiyle gerçekten çok kaliteli bir oyuncu.

G.Saray maçında ilk 11’de çıkması zor. Çünkü transfer döneminde çok fazla sağlıklı bir şekilde çalışamadığını söyledi. Önemli olan bir futbolcunun tamamen hazır olduğu, takıma maksimum yarar verebileceği zaman oynatılmasıdır. Asıl kararı, yapacağımız antrenmanlardan sonra vereceğiz."

Kaynak: DHA