Malatyaspor kampı başlıyor

Malatyaspor Basın Sözcüsü ve Genel Sekreteri Ali Cengiz, takımın bugün Antalya'da toplanıp, IC Otel'de devre arası kampına başlanacağını söyledi.

Malatyaspor kampı başlıyor

Malatyaspor Basın Sözcüsü ve Genel Sekreteri Ali Cengiz, takımın bugün Antalya'da toplanıp, IC Otel'de devre arası kampına başlanacağını söyledi.

Malatyaspor, yarından itibaren 30 Aralık tarihine kadar günde 2 antrenman yapacak. Ayrıca 27 ve 30 Aralık tarihlerinde 2 hazırlık maçı yapılması planlandığı öğrenildi. Sarı kırmızılı ekibin 30 Aralık'ta sona erecek 1. etap kampın ardından 2. etap kamp programının 1 Ocakta başlayacağı belirtildi. Henüz yeri kesinleşmeyen kampta 4 hazırlık maçı yapılması planlanıyor.

Öte yandan devre arasının girmesi ile birlikte gidecek kalacak oyuncularda konuşulmaya başlandı. Cengiz Malatyaspor'un başarılı oyuncusu Serdar Samatyalı'nın başka bir kulübe transfer olacağı haberlerini yalanladı. Malatyaspor'un hiçbir futbolcusunu başka bir kulübe verme niyetinde olmadığını belirten Cengiz, Samatyalı'nın Malatyaspor'un sözleşmeli futbolcusu olduğunu hatırlattı. Cengiz, "Resmi sözleşmesi devam eden bir futbolcuyla ilgili teklifin önce kulübe yapılması gerekmektedir. Kulübümüze yapılmış bir teklif bulunmamaktadır. Kaldı ki biz bu futbolcumuzdan memnunuz. Hiçbir kulüple masaya oturmak niyetinde değiliz." dedi.

Transfer konusunda gerekli çalışmaların yapıldığını belirterek kamuoyunun gönlünü ferah tutmasını isteyen Cengiz şunları söyledi:

"Malatyaspor'u kurumsallaştırmak, içinde bulunduğu sıkıntılı ortamdan kurtarmak ve mevcut futbolcuların sıkıntılarını çözmek için çaba harcıyoruz. Transferlerden önce acil olarak çözülmesi gereken sıkıntılarımız var. Futbolculara olan ödemeler, Federasyona olan borçlar, bunlar ortadan kalkmadan transfer konuşmak hayal olur. Gece-gündüz demeden başta Başkanımız olmak üzere tüm yönetim çalışıyor. Bu sıkıntıların atlatılması konusunda son aşamaya gelindi."

Devre arası transferlerde çok dikkatli olunması gerektiğinin altını çizen Cengiz, "Devre arası alınan oyuncunun kulübüyle sıkıntısı olabilir, değişik sorunlar yüzünden bonservisi elinde olabilir. Teknik heyetin raporu doğrultusunda, ihtiyaç olan noktalara, çok dikkat ederek, inceleyerek transfer yapılması gerekir. Malatyaspor'un ekonomik yapısına uygun transferlerle eksiklerin giderileceğinden kimsenin şüphesi olmasın" dedi.