Malatyaspor-elazığspor Maçındaki Gerginlik

Elazığ Valisi Muammer Muşmal, Türk Telekom Lig A'da Oynanan Malatyaspor-elazığspor Maçında Açılan Pankartla İlgili 3 Kişiyi Tespit Ettiklerini, Bu Kişilerin Maçlara Girişini 1 Yıl Süreyle Yasakladıklarını Söyledi.

Malatyaspor-elazığspor Maçındaki Gerginlik

Elazığ Valisi Muammer Muşmal, Türk Telekom Lig A'da oynanan Malatyaspor-Elazığspor maçında açılan pankartla ilgili 3 kişiyi tespit ettiklerini, bu kişilerin maçlara girişini 1 yıl süreyle yasakladıklarını söyledi.

Vali Muammer Muşmal, İl Koordinasyon Kurulu'nun 2007 yılındaki ilk toplantısında yaptığı açıklamada, ülkenin birliğini ve bütünlüğünü bozmaya, iki kardeş şehri birbirlerine düşürmeye yönelik oyunlara gelinmemesi konusunda daha hasas davranılması gerektiğini söyledi. Muşmal, "Açılan pankart karşılığında Malatyalı seyirciler de 'PKK dışarı' diye bağırmak zorunda kalmışlardır. Biz bu olayları her zaman lanetle kınıyoruz. Zaten ne Elazığlılar'ın ne de Malatyalılar'ın böyle bir düşüncede olduğuna asla ihtimal vermiyoruz" şeklinde konuştu.

Olayları yapanların 2-3 kendini bilmez sokak serserisi olduğunu kaydeden Vali Muşmal, "Bunu şiddetle kınıyoruz ve tedbirimizi alıyoruz. Bu kişileri isim isim tespit ettik ve bunlara 1 yıl maça girmeme cezası veriyoruz. Maç saatlerinde de bu kişileri gözetim altında tutacağız" diye konuştu.

(KÇ-İY-OK-S)