Malatyaspor'dan Gençlerbirliği Oftaş Spor ile İlgili İtiraz

Malatyaspor'dan Gençlerbirliği Oftaş Spor ile İlgili İtiraz

Malatyaspor Kulübü Yönetimi, Futbol Federasyonu'na Yazı Yazarak, Gençlerbirliği ve Gençlerbirliği Oftaş Spor Takımlarının Birbirlerinden Ayrı 2 Kulüp Olmadığı Gerekçesiyle İtirazda Bulundu.

Malatyaspor'dan Gençlerbirliği Oftaş Spor ile İlgili İtiraz

Malatyaspor Kulübü yönetimi, Futbol Federasyonu'na yazı yazarak, Gençlerbirliği ve Gençlerbirliği OFTAŞ Spor takımlarının birbirlerinden ayrı 2 kulüp olmadığı gerekçesiyle itirazda bulundu.

Malatyaspor Kulübü Başkanı Haşim Karadağ imzalı yazıda, iki takımın formalarından logolarına kadar birbirleriyle aynı olduğu ileri sürülerek, takımların yönetimlerinin dahi aynı kişilerden oluştuğu ifade edildi.

Yazıda, şu ifadelere yer verildi:

''Gençlerbirliği OFTAŞ Spor Kulübü Başkanı Turgay Kalemci, aynı zamanda Gençlerbirliği Kulübü Yönetim Kurulu üyesidir. Serdal Ulusoy, Gençlerbirliği Kulübü Yönetim Kurulu üyesiyken aynı anda Gençlerbirliği OFTAŞ Spor Kulübü Genç Takımlar Sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Volkan Başeğmez, Gençlerbirliği Kulübü'nde yöneticilik yapmaktayken aynı anda Gençlerbirliği OFTAŞ Spor'da basın sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Bu sebeplerdendir ki, kanunla da düzenlenen aynı kulübün 1'den fazla takımla temsil edilemeyeceği kuralı ihlal edilmiş bulunmaktadır.''