Malatyaspor'da İcra Şoku

Malatyaspor'un Eski Futbolcularından Celil Sağır'ın Alacaklarından Dolayı Kulüp Tesisleri ve İdari Binasındaki Malzemeler Haczedildi. Ancak Malatya Valiliği İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği, Mahkemeye Başvurarak Tesislerden Haczedilen Malzemelerin Valiliğe Ait Olduğunu Bildirince Malzemeler Geri Verildi.

Malatyaspor'da İcra Şoku

Malatyaspor'un eski futbolcularından Celil Sağır'ın alacaklarından dolayı kulüp tesisleri ve idari binasındaki malzemeler haczedildi. Ancak Malatya Valiliği İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği, mahkemeye başvurarak tesislerden haczedilen malzemelerin valiliğe ait olduğunu bildirince malzemeler geri verildi.

Malatyaspor'da geçen sezon 7'si ilk 11'de olmak üzere toplam 11 maçta forma giyen ve daha sonra süresiz kadro dışı bırakılan Celil Sağır'ın Malatyaspor'dan aldığı çekler haciz işlemleri ile son buldu. Bugüne kadar 655 bin YTL'lik ödeme yapıldığı bildirilen Celil Sağır'a verilen 266 bin YTL'lik çekin Samsunspor Kulübü'nde uzun süre yöneticilik yapan Yusuf Ziya Bayraktar'a ciro edildiği, ancak para ödenmediği için icra işlemleri başlatıldığı öğrenildi. Samsun'dan gelen avukat Suat Uzun, kalan borçtan dolayı Orduzu Pınarbaşı Tesisleri'ndeki oturma grubu, buzdolabı, çamaşır makinesi, televizyon ve bilgisayar gibi cihazları haczedip depoya kaldırdı. Avukat Suat Uzun, daha sonra Malatyaspor'un Sivas Caddesi'nde bulunan idari binasına giderek buradaki malzemeleri haczetti. İdare binasında bulunan masa, koltuk ve dolaplar depoya kaldırılmak üzere araçlara konuldu.

Basın Sözcüsü Ali Cengiz, haciz işlemleri sırasında yaptığı açıklamada, Orduzu Pınarbaşı Tesisleri'nde haczedilen malzemelerin Malatya Valiliği İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği'nin demirbaş malzemeleri olduğunu belirterek, "Valilik avukatı Malatya 2. İcra Mahkemesi'ne başvurarak, valiliğe ait olan malzemelerin geri iadesini istedi. Mahkemede talebi kabul ederek, malzemelerin yediemin olarak Malatyaspor yöneticilerinden birisine teslim edilmesine karar verdi. Aynı şekilde kulüp idari binamız ve malzemeler Malatya Belediyesi tarafından kulübümüze kiraya verilmiştir. Buradan alınan malzemeler için de Malatya Belediyesi'nin avukatları itirazda bulunacaklar" dedi.

Malatyaspor'da toplam 11 maç oynayan Celil Sağır'ın kulübe olan maliyetinin 900 bin YTL olduğunu belirten Cengiz, "Celil'e bu durumda 11 maçta 900 bin YTL para ödenmiş oluyor. Ben bu 11 maçta 900 bin YTL para alan Celil'e vicdanen rahat olduğunu, bu parayı nasıl ailesine ve çocuklarına yedirebileceğini kamuoyu önünde soruyorum" diye konuştu.

(BK-İY-CC-S)

Kaynak: İHA