Malatya Ziraat Odası Başkanı Bayram Polatbaş.

Malatya Ziraat Odası Başkanı Bayram Polatbaş.

Malatya Ziraat Odası Başkanı Bayram Polatbaş, Kayısıya Alternatif Olarak Her Bölgenin Kendi Yöresine Uygun Meyve Dikmesini Tavsiye Etti.

Malatya Ziraat Odası Başkanı Bayram Polatbaş.

Malatya Ziraat Odası Başkanı Bayram Polatbaş, kayısıya alternatif olarak her bölgenin kendi yöresine uygun meyve dikmesini tavsiye etti.

Anavatan Partisi İl Başkanlığı'na getirilen Yusuf Aksaç ve yönetimini tebrik ziyaretinde bulunan Ziraat Odası Başkanı Bayram Polatbaş ve yönetim kurulu üyeleri, yeni yönetimine hayırlı olsun temennisini iletti.

Anavatan Partisi İl Başkanı Yusuf Aksaç , ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirip, tarımla ilgili bilgi alış verişinde bulunduklarını ifade edip, sivil toplum kuruluşları ile her zaman diyalog içinde olacaklarını söyledi.

Ziraat Odası Başkanı Bayram Polatbaş, Malatya'da kayısının artık doyuma ulaştığını, 7 milyon ağaç bulunduğunu belirterek, "Kayısı dikimine ara verilmeli. Her ilçe ve bölge, toprağına uygun meyve dikmeli, Yeşilyurt ilçesi kiraz, Arapgir, Yazıhan ve Arguvan, yani kurak toprakları olanlar üzüm dikmelidir"dedi.

Kuru üzümün perakendede kilosunun 15 YTL'ye kadar çıktığını belirten Polatbay, "En iyi kuru kayısının kilosu toptan 2,7 YTL, en iyi kuru üzümün kilosu toptan 10 YTL civarında. Yani kuru üzüm daha iyi gelir getiricidir"şeklinde konuştu.

(NA-ST-Y)

05.11.2007 17:36 TSİ