Malatya: Türk Telekom Lig A

Türk Telekom Lig A Ekiplerinden Malatyaspor'da Teknik Direktör İsmail Kartal, Malatyaspor'un İlk 2 Hedefinden Sapmadan Yoluna Devam Ettiğini Söyledi.

Malatya: Türk Telekom Lig A

Türk Telekom Lig A ekiplerinden Malatyaspor'da Teknik Direktör İsmail Kartal, Malatyaspor'un ilk 2 hedefinden sapmadan yoluna devam ettiğini söyledi.

Malatyaspor Nurettin Soykan Tesisleri'nde bir basın toplantısı düzenleyen Teknik Direktör İsmail Kartal, Orduspor maçı ile ilgili hazırlıklar ve takımdaki son gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulundu. İsmail Kartal, kaliteli oyunculardan kurulu bir takıma sahip olduklarını belirterek, "Takımın, beklenen hedefler doğrultusunda şuanda istenilen yerde olmadığından dolayı moral ve motivasyonu yerinde değil. Son 4 haftada hiç kaybetmeyen bir Orduspor ile son 3 haftada kaybeden bir Malatyaspor'un maçı olacak bu hafta. Bizim açımızda zor bir maç. Ama bu zorlukların üstesinden de gelecek bir takımımız, bir camiamız, bir taraftarımız var. Bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Orduspor'u yenmek ve 3 puanı almak istiyoruz. Orduspor karşısında iyi futbol oynayarak maçı kazanacağımıza inanıyorum" dedi.

Takımda tespit, teşhis ve tedavi ile ilgili kendi değerlendirmesini yaptığını söyleyen Kartal, "Ben buraya hiç kimseyle kavga etmeye gelmedim. Tek kavgam Malatyaspor'un başarısı ve geleceği içindir. Bunu herkes bilsin. Bu kulübün ileriye yönelik hedefleri olan bir kulüp olduğunu biliyorum. Kadromuzun iyi oyunculardan kurulu olduğunu da biliyorum, ancak bazı mevkiilerde yoğunluk var, bazı mevkiilerde alternatif bile yok. Biz, Malatyaspor'un başarısı için birlik olmalıyız, birbirimize sahip çıkmalıyız" diye konuştu.

Hırslı, adaletli ve ilkeli bir insan olduğunu da kaydeden Kartal, "Cezalı olan Celil ve Şenol'la ilgili olarak ben, yönetime raporumu verdim. Kararı yönetim verecek" ifadelerini kullandı.

İlk yarı sonuna kadar kalan maçlardaki hedefinin en az 10 puan olduğunu da belirten İsmail Kartal, "Gönül ister ki, 4 maçın hepsini de alalım. Puanımızı 33 yaparız. Bu puanla da ikinci yarıda biz bu takımı çıkartırız. İkinci yarıda iyi bir kamp dönemi ve bazı takviyelerle de takımın daha iyi olacağına inanıyorum. İkinci yarıda kulüpte çok şey değişebilir. İlk yarıda olduğu gibi bazı şeyler olmayacaktır. Önümüzde 21 tane maç var. Bizim de 21 puanımız var. Bana göre 68 veya 69 puan bu ligde şampiyonu çıkartır. Onun için bizim ilk 2'de matematiksel olarak çıkma şansımız var. Oyuncularıma da bu yönde motivasyon veriyorum. Bizim şuanda ilk 2 hedefimizden herhangi bir sapma yok. Sonuçta tüm hedefimiz, Süper Lig'e çıkmak" diye konuştu.

Kaynak: İHA