Malatya: Tarım Kredi Kooperatifleri Malatya Bölge Birliği Genel Kurulu

Malatya: Tarım Kredi Kooperatifleri Malatya Bölge Birliği Genel Kurulu

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Bedrettin Yıldırım, "En Büyük Sıkıntımız, Alınan Kredilerin Zamanında Ödenmemesi" Dedi.

Malatya: Tarım Kredi Kooperatifleri Malatya Bölge Birliği Genel Kurulu

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Bedrettin Yıldırım, "En büyük sıkıntımız, alınan kredilerin zamanında ödenmemesi" dedi.

Tarım Kredi Kooperatifleri Malatya Bölge Birliği'nin Genel Kurulu, İnönü Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapıldı. Genel Kurula Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Bedrettin Yıldırım, Genel Müdür Yardımcıları Oktay Malyemez ve İrfan Güvendi, Tarım Kredi Kooperatifleri Malatya Bölge Birlik Müdürü Ahmet Boyraz, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda birlik üyesi katıldı. Tarım Kredi Kooperatifleri Malatya Bölge Birlik Müdürü Ahmet Boyraz, yaptığı konuşmada, "İnsan yaşamının olmazsa olmazlarından olan tarımı uğraş edinmiş kesimin, milli gelirden hak ettiğini alamadığını hepimiz bilmekteyiz. Bu kesimin sıkıntıya düşmesi, tarım kredilerinin sıkıntıya düşmesi ile eş zamanlı olmuştur. Bu kesimin ayağa kalkması da tarım kredilerinin gerçek misyonunu yerine getirmesi ile mümkündür" dedi.

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Bedrettin Yıldırım ise, 546 bin ortak üzerinde bulunan 1 milyon YTL'nin üstünde kredi alacaklarını yapılandırdıklarını anlatarak, "Kanunun uygulamasının sona erdiği 30 Ocak 2006 tarihi itibariyle 24 bin 262 ortak, 41 milyon YTL borcunu ödemediğinden yapılandırılması bozulmuştur. Borçlarını vadesinde ödeyemeyen ortaklarımızın en geç 3 ay içerisinde ortağı oldukları kooperatife müracaat etmeleri halinde, borçların vadesinden itibaren ceza faizi yerine tarımsal kredilere uygulanan faiz uygulanacaktır. Yine en büyük sıkıntımız, alınan kredilerin zamanında ödenmemesi. Bu konuda ortaklarımız duyarlı olmalı" diye konuştu.

132 delegenin oy kullandığı seçimler sonrası Yönetim Kurulu üyeliklerine Şevket Toraman, Adnan Levent, Necat Buğdaci, Nazmi Aldaşoğlu, Fetullah Özkan, Bahattin Uluğ, Ömer Dönder, Mehmet Lala, Veysi Çoktan, Ali Yanardağ, Necmettin Dinci, Fahrettin Akpınar, Kemal Uludağ ve Mehmet Garzanlı seçildi.