Malatya: Sp Genel Başkanı Kutan'ın Malatya Ziyareti

Malatya: Sp Genel Başkanı Kutan'ın Malatya Ziyareti

Saadet Partisi (Sp) Genel Başkanı Recai Kutan, Türkiye'de Herkesin Birinci Sınıf Vatandaş Olduğunu Söyledi.

Malatya: Sp Genel Başkanı Kutan'ın Malatya Ziyareti

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Recai Kutan, Türkiye'de herkesin birinci sınıf vatandaş olduğunu söyledi.

SP Malatya İl Başkanlığı tarafından YİMPAŞ Alışveriş Merkezi Lokantası'nda düzenlenen Ahde Vefa Gecesi'nde, Milli Görüş hareketine dahil tüm partilerde şimdiye kadar görev alan 63 partiliye Ahde Vefa plaketi verildi. SP Genel Başkanı Kutan da, Ahte Vefa plaketi verilen isimler arasında yer aldı. Bazı partili kadınlar da plaketlerini Kutan'ın elinden aldı. SP Malatya İl Başkanı Mehmet Asiltürk, gecede yaptığı konuşmada, "Ahde Vefa Plaketleri, Milli Görüş davasında yıllarca emek veren, makam ve mevki kaygısıyla bu davadan taviz vermeyi aklının ucundan dahi geçirmeyen gönüldaşlarımıza takdim edildi" dedi.

Gecede bir konuşma yapan Kutan ise, Avrupa Birliği'nin Türkiye'den olmayacak şeyler istediğini ileri sürerek, "Ne diyor Avrupa Birliği? Diyor ki 'Sizin toplumunuz içerisinde Aleviler var, Kürtler var. Bunlara azınlık statüsü tanıyacaksınız.' Şu hayasızca teklife bakınız. Açıkça burada, yüksek sesle Saadet Partisi adına söylüyorum; bu ülkede bu toplumda Alevisi de, Kürdü de, Abazası da, Çerkezi de bu ülkenin asli vatandaşıdır, birinci sınıf vatandaşıdır" diye konuştu.

ABD tarafından hazırlandığını iddia ettiği bir haritada Türkiye'den 18 ilin sözde Kürdistan'a kaydırıldığını söyleyen Kutan, "Şimdi önümüze Sevr'i yeniden getirmek istiyorlar. Fevkalade dikkatli olmaya mecburuz" dedi.

Kaynak: İHA