Malatya Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Altaş:

Malatya Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Altaş:

Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (Smmmo) Başkanı Mustafa Bahadır Altaş, TBMM'ye Sunulan Bir Yasa Teklifinin İşçi Maliyetlerini Azaltacağını Belirterek, Bu Teklife Destek Verilmesini İstedi.

Malatya Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Altaş:

Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Mustafa Bahadır Altaş, TBMM'ye sunulan bir yasa teklifinin işçi maliyetlerini azaltacağını belirterek, bu teklife destek verilmesini istedi.

Altaş, yaptığı yazılı açıklamada, "İlimizin de içinde bulunduğu 49 ilde uygulanmakta olan 5084 sayılı Teşvik Kanunu ile sağlanan Gelir Vergisi Teşviki 5615 sayılı kanunla 01.01.2008 tarihinden itibaren 193 sayılı Gelir Vergisi Kanunun 32.maddesi Asgari Geçim İndirimi uygulanması nedeni ile kısmen de olsa kalkmış bulunmaktadır. Bu konuda Malatya SMMM Odası olarak daha önce yapmış olduğumuz girişimlere ek olarak ; Malatya Milletvekilimiz Mevlüt Aslanoğlu'nun bilgilendirilmesi sonucu öğrenmiş olduğumuz TBMM'ne sunulan yeni kanun teklifine Malatya Milletvekillerimizin destek vermesini içeren bir yazı gönderdik" dedi.

Yapılacak düzenlemenin yasalaşması halinde uygulamanın tüm sanayici ve İşadamlarımıza olumlu bir katkı sağlayacağını, yaşanan ekonomik sıkıntı nedeni ile Asgari Geçim İndirimi sonucu oluşan işçilik maliyetlerinin azalacağı kanaatinde olduklarını vurgulayan Altaş,"Yapılması düşünülen değişiklik, Malatya SMMMO olarak 13 Mart.2008 tarihinde hazırlayıp sizlere göndermiş olduğumuz çalışmamızdaki önerilerimize uygun bir düzenleme olup değişikliğin gerçekleşmesi halinde 49 ilde yaşanan sorun çözülecektir" ifadelerini kullandı.

(NA-OÇ-Y) 26.06.2008 16:01 TSİ