Malatya: Özel İdare'nin Gemisine Jandarma Baskını

Malatya: Özel İdare'nin Gemisine Jandarma Baskını

Malatya'da Karakaya Baraj Gölü Kırkgöz İskelesi'nde Demirli Olan İl Özel İdaresi'ne Ait Gezinti Gemisine, "Fuhuş ve Uyuşturucu" İhbarı Üzerine Jandarma Tarafından Baskın Düzenlendi. Baskında Gemi Kaptanı ile Birlikte 2'si Kadın Toplam 5 Kişi Gözaltına Alındı.

Malatya: Özel İdare'nin Gemisine Jandarma Baskını

Malatya'da Karakaya Baraj Gölü Kırkgöz İskelesi'nde demirli olan İl Özel İdaresi'ne ait gezinti gemisine, "fuhuş ve uyuşturucu" ihbarı üzerine jandarma tarafından baskın düzenlendi. Baskında gemi kaptanı ile birlikte 2'si kadın toplam 5 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, jandarmaya yapılan ihbarda, İl Özel İdaresi'ne ait olan ve Battalgazi İlçesi Hasırcılar Beldesi Kırkgöz İskelesi'nde bulunan "Malatya 1" adlı gemide fuhuş yapıldığı, uyuşturucu kullanıldığı bildirildi. İhbar üzerine harekete geçen jandarma ekipleri, gemiye gece baskını düzenledi. Baskında, geminin kaptanı olduğu bildirilen C.Y. adlı şahıs ile birlikte 2'si kadın 4 kişi gözaltına alındı. Gemide yapılan aramada ise, baskın esnasında yere atıldığı tespit edilen 15 gram kubar esrar maddesi ele geçirildi. Gözaltına alınan şahıslardan F.Y.'nin kasten yaralama suçundan polis tarafından arandığı belirtildi.

Malatya'da Valilik başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşların konuklarının da ağırlandığı, göl gezisi yaptırıldığı, protokol etkinliklerinde kullanılan gemiye düzenlenen baskının ardından Özel İdare Genel Sekreterliği'nce de idari soruşturma başlatıldığı öğrenildi. İl Özel İdare Genel Sekreteri Ali Kazgan, olayı baskından bir süre sonra öğrendiklerini ve Özel İdare personeli olan gemi kaptanı C.Y.'nin görevden alındığını ve konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Kaynak: İHA