Malatya: Öldürüleceğini Söyleyen Genç Kız, Polise Sığındı

Malatya: Öldürüleceğini Söyleyen Genç Kız, Polise Sığındı

Malatya'nın Kale İlçesi Kömürhan Köprüsü Yakınında Park Halindeki Minibüsten Şüphelenen Polis Ekibi, Minibüsün Yanına Gittiğinde, 17 Yaşındaki Genç Kız Öldürüleceğini Söyleyerek Polis Ekibine Sığındı.

Malatya: Öldürüleceğini Söyleyen Genç Kız, Polise Sığındı

Malatya'nın Kale İlçesi Kömürhan Köprüsü yakınında park halindeki minibüsten şüphelenen polis ekibi, minibüsün yanına gittiğinde, 17 yaşındaki genç kız öldürüleceğini söyleyerek polis ekibine sığındı.

Edinilen bilgiye göre, Kale İlçesi Kömürhan Dinlenme Tesisleri civarında yol kenarında park halinde olan 23 plakalı minibüste bulunan şahıslardan şüphelenen polis ekibi, minibüste bulunanlarla görüştü. 17 yaşındaki E.Y. adlı genç kız, akrabaları M.Y., A.Y., M.Ş.Y. ve A.Y.'nin kendisini döverek öldürmek istediklerini söyleyince, bu şahıslar gözaltına alındı.

Polis merkezine getirilen 4 şahıs, kızın suçlamalarını reddetti ve akrabaları olan E.Y.'nin evden kaçtığını ve Malatya'da olduğunu öğrenince gelip aldıklarını ve Elazığ'a götürmekte olduklarını öne sürdü.

"Darp ve tehdit" suçlamasıyla adliyeye çıkarılan 4 şahıs serbest bırakılırken, E.Y. cumhuriyet savcısının talimatıyla Yetiştirme Yurdu'na teslim edildi.

Kaynak: İHA