Malatya'nın En İyi Buzağıları Belirlendi

Malatya'nın En İyi Buzağıları Belirlendi

Malatya'da Düzenlenen En İyi Buzağı Yarışması, Renkli Görüntülere Sahne Oldu. Yarışmada Birinci Seçilen Buzağıların Sahiplerine Gramsiye Altın Hediye Edildi.

Malatya'nın En İyi Buzağıları Belirlendi

Malatya'da düzenlenen En İyi Buzağı Yarışması, renkli görüntülere sahne oldu. Yarışmada birinci seçilen buzağıların sahiplerine gramsiye altın hediye edildi.

Malatya Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nda, Malatya Tarım İl Müdürlüğü'nün organizasyonunda düzenlenen En İyi Buzağı Yarışması'na toplam 29 buzağı katıldı. Yarışmada buzağı sahipleri, hayvanlarını sırayla önünden geçirdikleri jüriye beğendirmeye çalıştı. Buzağılardan bazıları sahiplerinin arkasından jürinin önüne gitmemek için direndi.

Yarışmada; Siyah Alaca, Simentol ve Brown Swiss (Montofon) ırklarından buzağılar mücadele etti.

Yarışma sonunda Siyah Alaca dalında Yazıhan'dan katılan Mehmet Yüce'nin Beyaz adlı buzağısı, Brown Swiss dalında Yazıhan'dan katılan Kadriye Ağçelik'in Nazlıcan isimli buzağısı ve Simentol dalında ise Malatya merkezden katılan İzzettin Ermiş'in Sibel adlı buzağısı birinci oldu. Buzağıları birinci olanlara büyük gramsiye altın ile çeşitli hediyeler verildi. Altınlar, buzağıların alınlarına takıldı.

Yarışmada Simentol dalında ikinciliği Ekrem Aslan'ın, üçüncülüğü Ali Seydi Aslan'ın buzağısı; Brown Swiss dalında ikinciliği Ahmet Kızıl'ın, üçüncülüğü Kemal Akkaya'nın buzağısı, Siyah Alaca dalında ise ikinciliği Sıtkı Kartal'a, üçüncülüğü ise Hasan Canpolat'a ait buzağı elde etti. İkincilere tam altın, üçüncülere ise yarım altın ile çeşitli hediyeler verildi.

(BK-GS-Y)