Malatya'nın 100 Ayrı Noktasına Vitamin Durakları Dikilecek - Haberler
Haberi Paylaş

Malatya'nın 100 Ayrı Noktasına Vitamin Durakları Dikilecek

AA - Haberler | Yerel
Malatya'nın 100 Ayrı Noktasına Vitamin Durakları Dikilecek

İl Özel İdaresi, hazırladığı Sosyal Destek Programı (SODES) projesi ile karayollarının kenarlarına 100 adet vitamin durağı yerleştirecek.

Malatya'nın giriş ve çıkışlarındaki meyve tezgahlarını estetik hale getirmeyi planlayan İl Özel İdaresi, hazırladığı Sosyal Destek Programı projesi ile karayollarının kenarlarına 100 adet vitamin durağı yerleştirecek.

"Girişimci Gençleri Destekleme" adlı SODES projesi hazırlayan İl Özel İdaresi, il genelinde belirledikleri kursiyerlerin girişimcilik eğitimi almasını sağlayacak.

Kursu tamamlayan girişimciler, Malatya'nın çeşitli yerlerine yerleştirilecek

"Vitamin Durakları"nda, bahçelerinde yetiştirmiş oldukları ürünleri satma imkanına kavuşacak.

Tip proje olarak hazırlanan 12 metrekarelik vitamin duraklarının yerlerin tespiti konusunda ilgili kaymakamlıklarla işbirliği yapılıyor.

Bu amaçla karayolları ve şehirlerarası yol güzergahlarında başvurusu kabul edilen kursiyerlerin vitamin duraklarının montajına başlandı.

Kale ilçesindeki vitamin duraklarından birinin açılışına katılan Malatya Valisi Ulvi Saran, ahşap çatılı, şık bir görünüme sahip vitamin durakları içinde satış yapılmasını sağladıklarını söyledi.

İlin muhtelif yerlerine toplam 100 adet vitamin durağı yerleştireceklerini kaydeden Saran, "Vitamin durakları en fazla Kale yolu üzerinde, yani Elazığ Malatya karayolu üzerinde; Darende ve Akçadağ yolu üzerinde bulunmaktadır. Malatya halkının pratik ve portatif, daha düzenli satış yapmalarına, bu sayede de Malatya'nın ve hemşehrilerimizin imajı konusunda olumlu kanaatler oluşmasına katkı sağladık" dedi.

Karayolu üzerinde dağınık ve kötü görüntüye sebep olunmaması gerektiğini vurgulayan Saran, şunları kaydetti:

"Malatya son derece gelişmiş bir il ve insanların kültür ve algı seviyesi yüksek. Dolayısıyla yol kenarlarında düzenli ve sağlıklı satış yerlerine ihtiyacımız var. Yol kenarında satış yapmak isteyen vatandaşlarımız için örnek teşkil edeceğiz. Vitamin duraklarımızın Malatyamıza hayırlı olmasını temenni ediyoruz. "

Saran, İl Özel İdaresinin çalışmasının belediyelere de örnek olması gerektiğini belirterek, belediye mücavir alanı içindeki satış yerlerinin de benzer şekilde estetik hale getirilebileceğini anlattı.

Açılışa Vali Yardımcısı Bilal Bozdemir, Kale Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu, Kale Belediye Başkanı Bayram Gökhan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

- MALATYA

AA - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title