Malatya: MHP Genel Başkan Adayı Özdağ'nı Saldırıya Uğraması

Malatya: MHP Genel Başkan Adayı Özdağ'nı Saldırıya Uğraması

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanlığı İçin Adaylığını Açıklayan Ümit Özdağ ve Taraftarları Malatya'da Saldırıya Uğradı.

Malatya: MHP Genel Başkan Adayı Özdağ'nı Saldırıya Uğraması

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanlığı için adaylığını açıklayan Ümit Özdağ ve taraftarları Malatya'da saldırıya uğradı.

Edinilen bilgilere göre, Bingöl'de düzenlediği toplantıda MHP'nin 19 Kasım 2006 tarihinde yapacağı genel kurulda genel başkanlık için adaylığını açıklayan Ümit Özdağ, taraftarlarıyla geldiği Malatya'da Kernek Camii karşısındaki Hacı Baba Lokantası'nda yemek yerken kimliği belirsiz kişi ya da kişilerin fiziki ve sözlü saldırılarına uğradı. Özdağ'ın yemek yerken gerçekleşen saldırıda bir grup genç, "Devletin başına Devlet gelecek" sloganı attı. Çıkan arbede de Özdağ'ın yanındakiler saldırıya uğrarken, lokantanın dış camları kırıldı. Otobüslerin ve Özdağ'ın kullandığı aracın da zara gördüğü ileri sürüldü. Polis ekiplerinin olay yerine gelmesi üzerine gençlerin kaçarak izlerini kaybettirdiği öğrenildi.

Özdağ, saldırı sonrasın da olay yerine giden basın mensuplarına, "Solana giremez diyorlar. İnşallah salona da gireceğim. Sonuçtan korkan bir MHP Genel Merkezi var. O kadar korkuyorlar ki, sürekli ortamı germeye çalışıyorlar. Demokratik zemini ortadan kaldırmaya çalışıyorlar. Ama ülkücüler bu durumu ibret içinde seyrediyorlar. Ülkücü kavga istemiyor. Ülkücü demokratik yarış istiyor. Ülkücü Devlet Bahçeli'nin de benimde o kongrede konuşmamı istiyor. Ülkücü, kendi iradesi dışında hiçbir genel başkan iradesi tanımıyor. Benim amacım bu kongrenin birlik, dostluk ve kardeşlik, ülkücü hukuku içinde geçmesi ve demokrasi şölenine dönüşmesidir" dedi.

Yapılan saldırının demokratik bir protesto olmadığını belirten Özdağ, "Bu bir şiddet eylemidir. Hiç bir ülkücüye böyle bir şey yakışmıyor" diye konuştu.

Özdağ ve beraberindeki konvoy, polis eskortu eşliğinde Ankara'ya gitmek üzere yola çıktı.