Malatya: Malatya Valisi'nden İlçe Ziyareti

Malatya: Malatya Valisi'nden İlçe Ziyareti

Vali Halil İbrahim Daşöz, Doğanyol İlçesi'ndeki Nar Bahçelerini İnceleyerek, İlçedeki Üreticilerin Teşvik Edilmesi Amacıyla Bu Ay İçinde Nar Festivali'ni Düzenleyeceklerini Belirtti.

Malatya: Malatya Valisi'nden İlçe Ziyareti

Vali Halil İbrahim Daşöz, Doğanyol İlçesi'ndeki Nar bahçelerini inceleyerek, ilçedeki üreticilerin teşvik edilmesi amacıyla bu ay içinde Nar Festivali'ni düzenleyeceklerini belirtti.

Vali Halil İbrahim Daşöz, beraberinde İl Genel Meclis Başkanı Bekir Çelik ve Tarım İl Müdürü Ahmet Güldal ile birlikte Doğanyol İlçesi'ne giderek incelemelerde bulundu. Nar bahçelerini gezerek bölge hakkında bilgiler alan Vali Halil İbrahim Daşöz, Doğanyol'daki yapının nar üretimi için uygun olduğunu ve nar üretimini bölgede artması için teşvik edici uygulamalarda bulunacaklarını söyledi.

Vali Daşöz, Doğanyol İlçesi'nin nar üretimiyle tanıtılması içinde bu ay içinde bir festival düzenlemeyi planladıklarını ifade etti. İl Genel Meclis Başkanı Bekir Çelik de Vali Halil İbrahim Daşöz'ün Malatya'da göreve başlamasıyla birlikte tarımsal alanda önemli projelerin başladığını belirtti.

Kaynak: İHA