Malatya: Malatya'da Yerel Yönetimler

Malatya: Malatya'da Yerel Yönetimler

Malatya Belediyesi Esenlik İmar İnşaat ve Ticaret Limited Şirketi, 16. kuruluş yıldönümünü kutluyor.

Malatya: Malatya'da Yerel Yönetimler

Malatya Belediyesi Esenlik İmar İnşaat ve Ticaret Limited Şirketi, 16. kuruluş yıldönümünü kutluyor.

Esenlik Şirketi'nin kuruluş yıldönümü nedeniyle Esenlik Kır Lokantası'nda bir toplantı düzenlendi. Toplantıya Belediye Başkanı Cemal Akın, Esenlik Genel Müdürü Osman Furkan ve Esenlik Şirketi ile çalışan ticari firmaların temsilcileri katıldı.

Esenlik Genel Müdürü Osman Furkan, "Biz Malatya'nın bağrında büyüyen öz evlatlarıyız. Bu nedenle üzerimizde bütün bir Malatya'nın sorumluluğunu hissediyoruz. Bu şirketi 2 yıl önce 54 milyon YTL ciroyla devraldık ve bugün bu şirketin cirosu 103 milyon YTL'ye ulaşmıştır" dedi. Malatyaspor'a önemli ölçüde destek verdiklerini de bildiren Furkan, "Bu şehrin ortak değeri olan Malatyaspor'a önceki 5 yıllık dönemde 3 milyon 142 bin YTL verilmiş, biz 3 yılda 2 milyon 864 bin YTL aktardık" diye konuştu. Yeni yatırımlar hakkında da bilgiler veren Furkan, "Şehre beton santrali, kilit taşı ve beton elemanları fabrikası kuruyoruz. Yaklaşık 1.5 milyon YTL harcamayla 2006 Temmuz ayında hizmete sunacağız. Beydağı'nda toplu konut uygulamasına önümüzdeki günlerde başlayacağız" şeklinde konuştu. Furkan, Yeşiltepe Toplu Konut alanındaki çalışmalarla ilgili olarak, 180 konutun 120'sinin anahtar teslim törenin 1 ay sonra ay sonra yapılacağını açıkladı. Furkan, 60 konutun anahtar teslim töreninse Ekim ayının ortalarında yapacağını söyledi.

Belediye Başkanı H. Cemal Akın ise, "16 yaşında olan Esenlik Şirketi'nin 13 yıl içerisinde elde edilen karından daha fazlasını 2 yıl gibi bir sürede kazanılmasını Cenab-ı Hakk bizlere nasip etti. Eğer Esenlik Şirketi olmasaydı, marketçilik alanında sermayesi Malatya dışında olan birçok kurum ilde iş yapmaya başlayacaktı. İnşaat sektöründe de önümüzdeki günlerde Beydağı eteklerinde, kentsel dönüşümün fikrini de ateşleyecek olan sosyal konutların inşaatına başlayacağız" dedi.

Malatya Belediyesi Esenlik İmar İnşaat ve Ticaret Limited Şirketi, bünyesinde süpermarketler, temizlik hizmetleri, sosyal tesisler, şehirlerarası terminal işletmesi, karo fabrikası, canlı hayvan pazarı, soğuk hava deposu ve et üretim tesisleriyle toplu konut uygulaması gibi işletmeleri barındırıyor.