Malatya İl Genel Meclisi Toplantısı - Haberler
Haberi Paylaş

Malatya İl Genel Meclisi Toplantısı

AA - Haberler | Yerel
Malatya İl Genel Meclisi Toplantısı

Uzunoğlu, Malatya Valiliği'nin Girişimiyle, Akçadağ Öğretmen Lisesi Arazisine Türkiye'nin Önde Gelen Tarım Tekno Kentini Kurmayı Planladıklarını İfade Etti.

Kale Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu, Malatya Valiliği'nin girişimiyle, Akçadağ Öğretmen Lisesi arazisine Türkiye'nin önde gelen tarım tekno kentini kurmayı planladıklarını ifade etti.

Naci Şavata başkanlığında yapılan il genel meclisi toplantısında meclis üyelerine proje ile ilgili bilgi veren proje koordinatörü Uzunoğlu, Türkiye'de uzmanlaşmış bir tarım tekno kenti kurulmasının planlandığını söyledi.

Türkiye'de uzmanlaşmış bir tarım tekno kenti kurmak istediklerini ifade eden Uzunoğlu, şunları kaydetti:

"Daha önce Malatya'da İnönü Üniversitesi bünyesinde tekno kent kuruldu. Ülkemizde 26 tarım tekno kenti var. Ancak, hiç biri uzmanlaşmamış. Dünyada bu sayı ise 6. Bu iş Tunus ve İsrail'de hayvancılık ve tohumda çok ilerlemiş. Türkiye olarak İsrail tohumları kullanıyoruz. Amacımız, tarım tekno kenti kurarak bunu kendi ilimizde geliştirmek. "

Konuşmanın ardından İl Genel Meclisi, Akçadağ Öğretmen Lisesi'ne ait araziye yapılacak tarım tekno kenti bütçesinin yüzde 5'inin meclis bütçesinden karşılanmasını içeren önergeyi görüşülmek üzere eğitim komisyonuna havale etti.

- MALATYA

AA - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title