Malatya Hayvan Pazarı Kurban Bayramı'na Hazır

Malatya Hayvan Pazarı Kurban Bayramı'na Hazır

Malatya Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı için hazırlıkları hızlandırdı.

Malatya Hayvan Pazarı Kurban Bayramı'na Hazır

Malatya Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı için hazırlıkları hızlandırdı. Çalışmalar kapsamında canlı hayvan pazarına büyükbaş hayvan kesim yeri yapılırken küçükbaş hayvan kesim alanı da üç katına çıkarıldı. Pazar, 40 dönüm daha genişletilirken hayvan kesim noktaları modern bir görünüme kavuşturuldu.

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, beraberinde belediye başkan yardımcıları ile birlikte canlı hayvan pazarında incelemelerde bulundu. Başkan Çakır, burada yaptığı açıklamada, göreve geldikten sonra canlı hayvan pazarında önemli düzenlemeler yaptıklarını söyledi. Daha önce pazara canlı hayvan girişi ve çıkışının bir yoldan yapıldığını anımsatan Çakır, "Babuktu mevkisinden yeni bir yol açarak giriş ve çıkışları ayırdık. Geçtiğimiz yıl Canlı Hayvan Pazarı'nı 40 dönüm genişletmiştik. Bu sene yine pazarımızın etrafında yeni yol açarak ve asfalt çalışmalarını da tamamlayarak, ulaşımı ciddi oranda rahatlattık." dedi.

Kurban Bayramı dolayısıyla kurban kesecek vatandaşların rahat ve hijyenik bir ortamda kurbanlarını kesebilmeleri ve esnafların rahat bir şekilde alışveriş yapmaları için Canlı Hayvan Pazarı'nda önemli düzenlemeler yaptıklarını kaydeden Çakır, "Canlı Hayvan Pazarı'mızda büyükbaş hayvan kesim yeri yaptık. Böylelikle kurbanların modern bir ortamda kesilmesini sağlamış olacağız." diye konuştu.

Pazarda daha önce 40 hayvan kesilebilecek kapasitedeki küçükbaş hayvan kesim alanının da yaklaşık 3 katına çıkarıldığını anlatan Çakır, "Vatandaşımız geldiği zaman burada hem büyükbaş hayvanını, hem de küçükbaş hayvanını rahat bir ortamda kesmiş olacak. Giriş çıkış düzenlemeleriyle Canlı Hayvan Pazarı'mızı gerçekten bölgemizin en modern pazarlarından biri haline getirdik." ifadelerini kullandı.