Malatya Fuarı Törenle Açıldı

Malatya Fuarı Törenle Açıldı

15. Malatya Fuarı, Uluslararası Kültür, Sanat ve Kayısı Festivali'nin Fuar Stant Bölümü Düzenlenen Törenle Açıldı.

Malatya Fuarı Törenle Açıldı

15. Malatya Fuarı, Uluslararası Kültür, Sanat ve Kayısı Festivali'nin fuar stant bölümü düzenlenen törenle açıldı.

Mişmiş Park'da 9 bin metrekare kapalı alan üzerinde 3 bin metrekarede 160 standın yer aldığı Malatya Fuarı'nın açılışı töreninde konuşan Vali Halil İbrahim Daşöz, "Her geçen gün gelişen ve bir marka şehri olan Malatya'mızın en önemli göstergelerinden biri olan fuar ve kayısı festivali, ürünlerin tanıtımı yönünden önemlidir. Bu tür etkinlikler ilimizin sosyal ve kültürel yaşamına büyük renk katıyor" dedi.

Vali Daşöz, fuarın uluslararası boyutunu daha ileri noktaya taşınması gerektiğini vurguladı.

Belediye Başkanı Cemal Akın ise, 9 bin metrekare kapalı alan üzerinde 3 bin metrekarede 160 standın yer aldığı 15. Malatya Fuarı, Uluslararası Kültür, Sanat ve Kayısı Festivali'nde ilk kez kalıcı fuar alanı yaptıklarını vurgulayıp, fuar ve kayısı festivalinin il'in tanıtımına büyük katkıda bulunduğuna dikkat çekti.

Akın, fuar ve festivalin, Malatya'nın sosyal, kültürel ve ekonomik kalkınmasına da etkisi olduğunu ifade ederek, yaptıkları sabit fuar alanında ihtisas fuarlarının da açılacağını dile getirdi.

Konuşmalardan sonra 15. Malatya Fuarı, Uluslararası Kültür, Sanat ve Kayısı Festivali'nin fuar stant bölümü yetkililerin kurdele kesimi ile açıldı. Fuar 15 Temmuz akşamına kadar açık kalacak.

(NA-MEF-MEF-Y)

Kaynak: İHA