Malatya Emniyet Müdürlüğü, Göçerlerden 4 Ailenin Resmi Nikahını Kıydırdı

Malatya Emniyet Müdürlüğü, Göçerlerden 4 Ailenin Resmi Nikahını Kıydırdı

Malatya Emniyet Müdürlüğü'nün Başlattığı Toplum Destekli Polislik Kampanyası Çerçevesinde, Göçer Ailelerinden 4'ünün Resmi Nikahları Kıyıldı.

Malatya Emniyet Müdürlüğü, Göçerlerden 4 Ailenin Resmi Nikahını Kıydırdı

Malatya Emniyet Müdürlüğü'nün başlattığı toplum destekli polislik kampanyası çerçevesinde, göçer ailelerinden 4'ünün resmi nikahları kıyıldı.

Malatya Belediyesi Nikah Salonu'nda düzenlenen nikah töreninde konuşan Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, toplum destekli polislik kampanyası çerçevesinde dini nikahı olup da resmi nikahı olmayan göçerlerden 4 ailenin resmi nikahını kıydırttıklarını belirtip, "Bu ailelerle ilgilenirken, bazılarının nüfus cüzdanı olmaması nedeniyle okula gidemediklerini öğrendik. Bu ailelerin hikahlarını kıydırdıktan sonra çocuklarının nüfus cüzdanı çıkartılıp okula gitmelerini sağlayacağız. Buradaki hedefimiz, toplum

destekli polisliğe önem vermemizdir" dedi.

Daha sonra Sibel Gezer (Tosun) ve Veysel Gezer, Gönül ve Emrah Karakaş, Güler Karakaş (Koçer) ve Mustafa Karakaş, Aysel Karakaş ve Gökhan Taş'ın nikahları kıyıldı. Çiftlerin şahitliklerini Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya ve Yardımcısı Hasan Uğural yaptı.

Bu arada, Sibel ve Veysel Gezer, iki çocuklarının olduğunu belirtip, bugüne kadar resmi nikah yapılmamasının maddi imkansızlığa bağladı. Nikahlanan çiftlerden birinin 3 gün önce doğum yaptığı belirtilirken, bazılarının da çocuklarıyla nikaha geldikleri görüldü.

(NA-ST-OK-Y)