Malatya'daki Zirve Yayınevi Davası

Malatya'daki Zirve Yayınevi Davası

Malatya'da Zirve Yayınevi'nde 3 Kişinin Öldürülmesiyle İlgili 7 Sanığın Yargılandığı Davanın 5. Duruşmasının Ardından Konuşan Mağdur Avukatlarından Ali Koç, "Bu Sadece 3 Kişinin Öldürüldüğü Bir Dava Değil, Aynı Zamanda Bir Terör Örgütü Davası" Dedi.

Malatya'daki Zirve Yayınevi Davası

Malatya'da Zirve Yayınevi'nde 3 kişinin öldürülmesiyle ilgili 7 sanığın yargılandığı davanın 5. duruşmasının ardından konuşan mağdur avukatlarından Ali Koç, "Bu sadece 3 kişinin öldürüldüğü bir dava değil, aynı zamanda bir terör örgütü davası" dedi.

Mağdur avukatlarından İbrahim Kalı, "Sanıkların ifadesi alınmaya devam ediyor. En son olarak olayın baş kahramanı Emre G. kaldı. Onun da 12 Mayıs tarihinde ifadesi bitmiş olacak. Reddi hakim talebimiz Diyarbakır Ağır Ceza Mahkemesi'nce reddedildi. Aynı heyet devam ediyor. Bugünkü duruşmada aynen bildiğimiz olaylar anlatıldı. Kısacası Emre'den korktuklarını söylediler. Olaya istemeden katıldıklarını söylediler. Mahkeme, Emre'nin yaş düzeltilmesi talebiyle ilgili olarak tüm aileyi gösterir kayıtlar geldikten sonra kararını verecek" diye konuştu.

Mağdur avukatlarından Ali Koç ise, "Bu yargılamanın bir özelliği var. Bu sadece 3 kişinin öldürüldüğü bir dava değil, aynı zamanda bir terör örgütü davası. Bizim taleplerimiz genelde bu örgütün yapısını, ilişkilerini ve de elemanlarının desteklerini açığa çıkmasına dönük oldu. Ancak bunlar yeterince karşılanmadı. Umuyoruz, ileriki aşamalarda daha adil bir yargılamaya ulaşacağız" dedi.

(BK-NÇ-OK-Y)

Kaynak: İHA