Malatya'daki Yayınevi Cinayetinin Ardından

Malatya'daki Yayınevi Cinayetinin Ardından

Malatya'daki Yayınevi Cinayetlerinin Kilit İsmi Olduğu İddia Edilen Zanlı Emre G.'yi Hastaneye Sağlık Raporu İçin Getiriyormuş Gibi Rol Yapan Polisler, Basın Mensuplarını Peşlerinde Koşturdular.

Malatya'daki Yayınevi Cinayetinin Ardından

Malatya'daki yayınevi cinayetlerinin kilit ismi olduğu iddia edilen zanlı Emre G.'yi hastaneye sağlık raporu için getiriyormuş gibi rol yapan polisler, basın mensuplarını peşlerinde koşturdular.

Alınan bilgiye göre, Zirve Yayıncılık bürosunda 18 Nisan 2007 tarihinde meydana gelen olayda, Alman uyruklu Tilmann Ekkhart Geske, Necati Aydın ve Uğur Yüksel'in öldürülmesi olayının kilit ismi olduğu iddia edilen Emre G.'nin Beydağı Devlet Hastanesi'ne sağlık raporu için getirileceğini öğrenen basın mensupları, burada tüm girişlerde beklemeye başladı. Basın mensuplarının hastanedeki tüm girişlerde beklediğini öğrenen polisler, Emre G.'yi başka bir hastaneye götürerek sağlık raporunu aldı. Emre G.'yi

sağlık raporu için getirmiş gibi rol yaparak hastaneye gelen bir sivil polis aracı, arka koltukta oturan bir polise de başını eğdirerek, basın mensuplarını peşinden koşturdu. Bir süre basın mensuplarını peşinden koşturan polisler, daha sonra durarak "Hepimiz polisiz" deyip emniyete doğru hareket ettiler.

Yaşanan durumun Vali Halil İbrahim Daşöz ve Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya'ya da aktarıldığı öğrenildi.

(BKT-OK-OK-Y)