Malatya'da Yaz Spor Okulları Açıldı
Haberler » Yerel » Malatya'da Yaz Spor Okulları Açıldı - Haberler

Malatya'da Yaz Spor Okulları Açıldı

Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren yaz spor okulları açıldı.

Malatya'da Yaz Spor Okulları Açıldı

Gençlik Hizmetleri ve İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren yaz spor okulları açıldı.

Atatürk Spor Salonu'nda 2012-2013 yaz spor okullarının açılış töreni gerçekleştirildi. 35 branşta faaliyet gösterecek olan Yaz Spor Okulları'nın açılış töreninde konuşan Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi , "Türk sporu ne kadar tabana yayılırsa o kadar milli takıma sporcu yetiştirebileceğiz" dedi.

Fındıklı, Yaz Spor Okulları'nın milli takıma sporcu kazandırma adına önemli olduğunu ifade ederek, "Milli takımlarımızın altyapısı sporcularımızın Türk sporuna katılmalarıyla mümkündür. Eğer bu sporcularımızı altyapıya dahil etmez isek önümüzdeki yıllarda milli takıma seçecek sporcu bulamayız. Burada şenlik havasında cereyan eden bu açılış töreni, gelecekte Türk sporunun temelini oluşturmaktadır. Oyunlarla vaktimizi güzel geçirip, zararlı alışkanlıklardan uzaklaşmalarla başlayan spor serüveni, inşallah içimizden çıkacak milli takım sporcularıyla uluslar arası seviyeye ulaşacaktır" diye konuştu.

Herkesi spor yapmaya davet eden Fındıklı, "Sadece yaz aylarında değil kışında il spor merkezlerindeki faaliyetlere devam edelim. Bu Türk sporu adına büyük önem arz ediyor. Büyüklerimizi de tesislerimize bekliyoruz. Bütün tesislerimiz antrenman ve müsabaka saatleri dışında tüm halkımızın hizmetine açıktır. Herkesi spor yapmaya davet ediyorum" şeklinde konuştu.

Fındıklı'nın konuşmasının ardından Yaz Spor Okulları'nda 35 branşta eğitim verecek olan antrenörler tanıtıldı.

Açılış töreni halk oyunları ve jimnastik gösterileriyle sona erdi. - MALATYA

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler