Malatya'da Yayınevindeki Cinayetlerin Ardından

Malatya'da Yayınevindeki Cinayetlerin Ardından

Alman Uyruklu Tilma Geske'nin 9 Yaşındaki Oğlu, 'Babam Evden Çıkarken Görüşürüz, Seni Seviyorum' Derken, Muhasebecisi İse Geske İçin, 'Etliye, Sütlüye Karışmayan Bir İnsan' Dedi.

Malatya'da Yayınevindeki Cinayetlerin Ardından

Malatya'daki yayınevindeki kanlı olayda hayatını kaybeden 3 kişiden birisi olan Alman uyruklu Tilma Geske'nin 9 yaşındaki oğlu, "Babam evden çıkarken görüşürüz, seni seviyorum" derken, muhasebecisi ise Geske için, "Etliye, sütlüye karışmayan bir insan" dedi.

Malatya'daki evlerinde yas tutan Alman ailesinin 3 çocuğundan birisi olan 9 yaşındaki oğlu Lugal, olayı televizyondan gördüğünü ifade etti. Lugal, "Babam evden çıkarken görüşürüz, seni seviyorum dedi" diye konuştu. Lugal, Türkçe'yi ise Adana'da öğrendiğini belirtti.

Alman uyruklu Tilma Geske'nin Adana'dan gelen ve Geske ile son görüşenlerden muhasebeci Emin M. yaptığı açıklamada, "Tilme Geske'nin resmi muhasebecisiyim. En son firmasını kapatmak için işlemler yapmaya geldiğimizde bürosunda görüştük. Ondan sonra ben çıktım, Ticaret ve Sanayi Odası ile Vergi Dairesi'ne gittim. Ondan sonra olayları duydum. Vergi Dairesi'ne firmasını kapatmak için gitmiştim. Şirketin kapanmasından sonra Malatya'dan ayrılma düşüncesi vardı. Şu ülkeyi çoğu Türk'ten daha iyi seviyordu. Etliye, sütlüye karışmayan bir insan. Türkiye'de para kazınıyordu, Türklerin Almanya'da para kazandığı gibi. 9 yıldır tanıyorum. Bir eksiğini görmedim" dedi.

Yaşanan olaydan kısa bir süre önce gerçekleşen son görüşmeyi de anlatan Muhasebeci Emin M., "Sadece iş ile ilgili görüştük, imzalarını aldım ve gerekli dairelere gittim. Üzüleyim mi, sevineyim mi? Çünkü ben orada kalsaydım, ölenlerden biriside ben olacaktım" dedi.

Emin M. olayı,. Vergi Dairesi'ndeki şirketin kapatılması ile ilgili işlemi takip ederken duyduğunu ifade etti.

(BK-BK-MEF-Y)

Kaynak: İHA