Malatya'da mini tekno pazar etkinliği

Malatya'da mini tekno pazar etkinliği

17.06.2020 16:17 | Son Güncelleme: 17.06.2020 17:05
Malatya'da mini tekno pazar etkinliği

Malatya İnönü Üniversitesi bünyesindeki Teknokent tarafından mini tekno pazar etkinliği 25 Haziran'da düzenlenecek.

Malatya İnönü Üniversitesi bünyesindeki Teknokent tarafından mini tekno pazar etkinliği 25 Haziran'da düzenlenecek. Etkinlikte, üniversite-sanayi işbirliği amaçlanıyor.

İnönü Üniversitesi tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, "Teknokent/TTO tarafından organize edilen Mini Tekno Pazar; bir işletmenin çalışmak istediği proje konularının üniversitelerin ilgili akademisyenlerine ve teknoparkın ilgili Ar-Ge firmalarına tanıtıldığı, istişare edildiği ve ortak çalışmaların çıkarıldığı bir etkinlik olarak tanımlanabilir. Mini Tekno Pazarların hedefi; ilgili akademisyen/teknopark firması ile proje geliştirmek isteyen firmanın projeleri arasında bağlar kurarak Malatya TTO aracılığı ile ortak Ar-Ge, Tasarım, süreç iyileştirme, verimlilik artırma, maliyet azaltma, işletme problemlerini giderme, ürün veya hizmet geliştirme gibi projeleri hayata geçirebilmektir. İlgili akademisyen, teknopark firması ve proje geliştirmek isteyen firma ortak Ar-Ge projesi geliştirme konusunda varılan mutabakat sonrasında M-TTO tarafından düzenlenen işbirliği sözleşmesi ile Ar-Ge süreci başlatılır. Tüm proje süreçleri M-TTO tarafından takip edilir. Akademisyenler, projeleri ulusal ve uluslararası proje başvurularına Üniversite - Sanayi İşbirliği (ÜSİ) projesi olarak yazabilir, lisansüstü öğrencilerinin tezlerini proje üzerine yaptırabilir, projeden çıkan veriler ile güncel ve kabulü yüksek yayınlar yazabilir, firmalara akademik danışman olabilirler. Ayrıca İnönü Üniversitesi MTP sonrası çıkan projelere BAP destekli ÜSİP (Üniversite Sanayi İşbirliği Projesi) desteği de vermektedir" ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, "Bu bağlamda, öncelikle Doğu Anadolu bölgesinde ve tüm Türkiye'de geliştirmiş olduğu yenilikçi kimya ürünleri ile hizmet sunmayı hedefleyen Malatya Teknokent Milanalife Kimya, Gıda San. Tic. Ltd. Şti. firma yetkilileri, sektör sorunlarını, yenilikçi ürün ve proje fikirlerini siz değerli akademisyenler ile MTP etkinliğinde paylaşacaktır. Kurulacak olan üniversite - sanayi işbirliklerinde akademisyen veya teknopark firması olarak yer almak ve tanışmak üzere tüm akademisyenlerimizi Mini Tekno Pazar etkinliğine davet ediyoruz" denildi.

Etkinliğin kahvaltılı olacağı hatırlatılarak, Mini Tekno Pazar'a katılım durumu hakkında ayrıntılı bilginin İnönü Üniversitesi web sitesinden alınabileceği kaydedildi. - MALATYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet

Haberler

Ekonomi

Son Dakika Haberleri

Son dakika haberleri | Sanayi ve çevre altyapısı MDP sözleşme süreci tamamlandı - EkonomiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: "(Sakarya Gaz Sahası) Oradan ürettiğimiz gazı da 2023'ten itibaren sisteme vermeyi düşünüyoruz." - EkonomiSon dakika haberi... Albayrak: "Türkiye, İş Yapma Kolaylığı Endeksi'nde hızla ön sıralara ilerlemesinin yanında, yabancı yatırımcılar için de pek çok avantaj sağlıyor." - EkonomiAlbayrak: "Yeni ekonomik model, üretim, yatırım, iş imkanları, rekabetçi kur ile ihracatı, pandemi öncesi seviyeye getirerek kendini gösterdi." - EkonomiBakan Albayrak: "Türkiye, hızlı ekonomik büyümesi, 20 yılda 3 katına çıkan GSYİH'si, satın alma gücü artan orta sınıfıyla güçlü ve büyük bir pazar." - EkonomiSon dakika ekonomi: Albayrak: "Türkiye, yatırımcılara güçlü üretim tabanı, eğitimli insan kaynağı, stratejik konumu ve lojistik altyapısıyla benzersiz fırsatlar sunuyor." - EkonomiInstagram DM ile Facebook Messenger'ı birleştiren özellik Türkiye'de kullanıma açıldı - EkonomiSon dakika haberleri... Bakan Pakdemirli: "Mersin Anamur'daki ikinci yangın kontrol altında" - EkonomiBornozla yatağa atlayan Nusret Gökçe'nin cinsel organı göründü - MagazinDünyada sadece Tokat'ta çıkan milyonlarca yıllık taş, işlendikten sonra gramı 700 dolardan satılıyor - EkonomiİYİ Partili vekilden Ankara'yı karıştıracak iddia: Partiden birinin sarayla ilişkisi var, koalisyon için mutabakata varılacak - HaberSon dakika haber... Kategorilerine göre en fazla kazandıran yatırım fonları - Ekonomi
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Malatya'da mini tekno pazar etkinliği - Malatya
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.10.2020 16:41:14. #1.15#
title