Malatya'da Köprülü Üst Kavşak Tartışıldı

Malatya'da Köprülü Üst Kavşak Tartışıldı

Malatya'da İki Yere Yapılacak Olan Köprülü Üst Kavşak Konusunda Fikir Alış Verişinde Bulunmak Üzere Milletvekilleri, Belediye Görevlileri ve Mimarlar Odası Yetkilileri Biraraya Geldi.

Malatya'da Köprülü Üst Kavşak Tartışıldı

Malatya'da iki yere yapılacak olan köprülü üst kavşak konusunda fikir alış verişinde bulunmak üzere milletvekilleri, belediye görevlileri ve mimarlar odası yetkilileri biraraya geldi.

Karayolları Müdürlüğü'nde düzenlenen toplantıya, AK Parti Malatya Milletvekilleri Mücahit Fındıklı, Öznur Çalık, Ömer Faruk Öz ve İhsan Koca, Belediye Başkanı Cemal Akın, Karayolları Genel Müdürlüğü Köprü Yapım Şube Müdürü Aydın Doğan, Mimarlar Odası Başkanı Abdurrahman Yavuz, AK Parti Malatya İl Başkanı Ahmet Çakır, Karayolları Elazığ Bölge Müdürü Yasin Altınyuva ve diğer ilgililer katıldı.

Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Cemal Akın, Turgut Temelli Çevreyolu Kavşağı ile Adliye Kavşağı arasında 850 metre uzunluğunda köprülü yol, Sıtmapınarı altı Çevreyolu'na ise 350 metre uzunluğunda köprülü kavşak yapılması konusunda, Karayolları Genel Müdürlüğü ve Belediye yetkililerinin toplantısında görüşülüp tartışılması sonrasında karar verildiğini belirtti. Akın, köprülü üst kavşakların Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından 27 Ağustos'ta ihale edileceğini kaydetti. Araştırma ve inceleme sonucunda köprülü üst kavşağın yapılmasının kararlaştırdığını ifade eden Başkan Akın, "Şehirde 8 bin araç varken, şehir içi ulaşım planlaması yapılmış. Şimdi 100 bin araç var. Keşke o dönemlerde şehir planlaması ileri görülerek yapılsaydı bu kadar şehir içi trafiği sorunu yaşanmazdı" dedi.

Mimarlar Odası Başkanı Abdurrahman Yavuz ise, bir uzmanın Malatya'ya gelerek birlikte sözü edilen kavşaklarda inceleme ve etüt yaptıklarını dile getirdi. Yavuz, "Aslında buralara ne alt, ne de üst geçidin uygun olmayacağı kanaatine vardık. Ancak illa bir düzenleme yapılacaksa, alt geçidin daha iyi olacağını düşündük. Çünkü köprülü üst kavşaklar beton yığınları ile şehrin estetiğini bozacak" dedi.

(NA-OÇ-Y)

16.08.2007 17:36 TSİ