Malatya'da Engelliler Törenle Bilgisayar Sertifikası Aldı

Malatya'da Engelliler Törenle Bilgisayar Sertifikası Aldı

Malatya Yerel Gündem 21 Engelliler Platformu ve İş-kur İl Müdürlüğü ile Birlikte Uygulanan Özürlüler İçin Bilgisayarlı Muhasebe Kursu Projesi'ne Katılarak Sertifika Alamaya Hak Kazanan Kursiyerlere, Düzenlenen Törenle Sertifikaları Verildi.

Malatya'da Engelliler Törenle Bilgisayar Sertifikası Aldı

Malatya Yerel Gündem 21 Engelliler Platformu ve İş-Kur İl Müdürlüğü ile birlikte uygulanan Özürlüler İçin Bilgisayarlı Muhasebe Kursu Projesi'ne katılarak sertifika alamaya hak kazanan kursiyerlere, düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

Halk Eğitim Merkezi Salonu'nda düzenlenen programa Belediye Başkanı Cemal Akın, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, İş-Kur İl Müdürü Yaşar Karataş, Yerel Gündem 21 Genel Sekreteri Doç. Dr. Ahmet Baysar, Yerel Gündem 21 Grup temsilcileri, engelli üyeler, aileleri ve çok sayıda davetli katıldı. Törende yaptığı konuşmada, engelliliğin yalnızca engellilerin ya da ailelerinin karşı karşıya bulunduğu bir sağlık sorunu olmadığını, sosyal boyutlarıyla ele alındığında tüm toplumu yakından ilgilendiren bir gerçek olduğunu belirten Belediye Başkanı Cemal Akın, "Engellilerin sorunu, tüm toplumun sorunu olmalı" dedi.

Daha sonra Yerel Gündem 21 Engelliler Platformu Temsilcisi Işıl Bengi, Engelliler Platformu olarak yaptıkları çalışmaları anlattı. Engelli vatandaşların topluma kazandırılmasının toplum olarak herkesin vazifesi olduğunu belirten Yerel Gündem 21 Genel Sekreteri Doç. Dr. Ahmet Baysar de, engelli olmanın hiçbir çalışmaya engel olmadığını bu programla gösterdiklerini kaydetti. 2006 yılı içerisinde 90 bin YTL'lik proje gerçekleştirdiklerini belirten İş-Kur İl Müdürü Yaşar Karataş ise, engellilere yönelik bilgisayar eğitimi konusunda çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğini söyledi.

Konuşmaların ardından Yerel Gündem 21 Engelliler Platformu ve İş-Kur İl Müdürlüğü ile birlikte uygulanan Özürlüler İçin Bilgisayarlı Muhasebe Kursu Projesi'ne katılarak sertifika alamaya hak kazanan kursiyerlere, Belediye Başkanı Cemal Akın ve diğer yetkililer sertifikalarını verdi.

Daha sonra engelliler, bir tiyatro gösterisi sundu.

(NA-OK-OK-Y)