Malatya'da En İyi Kayısı Yarışması Yapılacak - Haberler
Haberi Paylaş

Malatya'da En İyi Kayısı Yarışması Yapılacak

AA - Haberler | Yerel
Malatya'da En İyi Kayısı Yarışması Yapılacak

Bu yıl 19'uncusu gerçekleştirilecek olan "Uluslararası Kültür Sanat ve Kayısı Festivali" kapsamında, en iyi kayısı yarışması yapılacağı bildirildi.

Tarım İl Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, 2011 yılı kayısı yarışması için ilk toplantı Vali Ulvi Saran başkanlığında yapıldı.

İl Tarım Müdürlüğü'nün karakavak hizmet binasındaki toplantıya, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Tarım İl Müdürü Hamit Aygül, Kale Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu, Meyvecilik Araştırma Enstitüsü Müdürü Yaşar Zengin, Ticaret Borsası ve Sanayi Odası ile Kaysı Tanıtma Vakfı temsilcileri katıldı.

Aygül, toplantıda 2010 yılı kesin kayısı rekoltesi, 2010 yılı Türkiye kuru kayısı ihracatı, 2006-2010 yılı Türkiye ve Malatya kaysı ihracat değerleri, 2011 yılı tahmini kayısı rekoltesi, 2010 yılı kayısı üretim alanları, 1978-2011 yılı kayısı üretim değerleri, dünya yaş ve kuru kayısı üretimi ve ihracat değerleri ile kayısı üretimi ve pazarlanması, yurt dışı saha araştırma projesi konularını kapsayan bir sunum yaptı.

Kayısı yarışmasında görev alacak ve katkı sağlayacak olan kurumların tespitinin ardından toplantı sona erdi.

- MALATYA

AA - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title