Malatya'da Buhar Kazanı Patladı: 3 Yaralı

Malatya'da Buhar Kazanı Patladı: 3 Yaralı

Malatya'da Bir Sakatatçı Dükkanında Buhar Kazanı Patladı. Patlamada 1'i Ağır Olmak Üzere 3 Kişi Yaralandı. Olayda Patlayan Buhar Kazanı İse Fırlayarak 200 Metre İlerideki Yolun Ortasına Düştü.

Malatya'da Buhar Kazanı Patladı: 3 Yaralı

Malatya'da bir sakatatçı dükkanında buhar kazanı patladı. Patlamada 1'i ağır olmak üzere 3 kişi yaralandı. Olayda patlayan buhar kazanı ise fırlayarak 200 metre ilerideki yolun ortasına düştü.

Olay, 100. Yıl Sanayi Sitesi Şavatalar Blokta faaliyet gösteren İsmet N. adlı şahısa ait sakatatçı dükkanında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, işçilerin çalıştığı bir esnada bilinmeyen bir sebepten dolayı işyerinin girişinde bulunan buhar kazanı patladı. Patlama sonrası işyerinde büyük hasar oluşurken, binanın bir bölümü ise yıkıldı. Yerinden fırlayan buhar kazanı ise havalanarak 200 metre ilerideki Yeşiltepe yolu üzerine düştü. Patlamada işyerinde bulunan işçilerden Mesut Aydoğan (19), İbrahim

Halil Güven (23) ve Ahmet Ünver (22) yaralandı. Yaralılar, özel araç ve ambulansla Beydağı Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada ilk müdahaleleri yapılan İbrahim Halil Güven ve Mesut Aydoğan, Turgut Özal Tıp Merkezi'ne sevk edildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

(BK-OK-Y)

Kaynak: İHA