Malatya'da "Alzheimer" Konferansı

Malatya'da 'Alzheimer' Konferansı
Anadolu Ajansı - Haberler | Sağlık

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Malatya Halk Sağlığı İl Müdürlüğü tarafından "Alzheimer" konulu konferans düzenlendi.

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Malatya Halk Sağlığı İl Müdürlüğü tarafından "Alzheimer" konulu konferans düzenlendi.

Kent Konseyi Kadın Meclisinden yapılan açıklamaya göre, Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Malatya Halk Sağlığı İl Müdürlüğü organizasyonunda düzenlenen bilinçlendirme programları devam ediyor.

Tecde Mahallesinde düzenlenen konferansta Halk Sağlığı İl Müdürlüğünden Psikolog Güllü Ünal "alzheimer" hastalığı hakkında bilgi verdi.

Her unutkanlığa alzheimer demenin yanlış olduğunu belirten Ünal, "Alzheimer beyindeki bazı sinirsel sistemlerin ve proteinlerin azalmaya başlaması sonucu bellekte ve zihinsel işlevlerde bozulmalar meydana geliyor ve alzheimer hastalığı yavaşça başlamış oluyor." ifadelerini kullandı.

Ünal, alzheimerin genelde yaşlılık dönemlerinde görüldüğünü fakat hastalığın genetik olduğu, ailelerde gençlerde de görülebileceğini anlatarak, hastalığın belirtilerinin bilinmesinin erken tedavi için çok önemli olduğunu kaydetti.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title