Malatya Cezaevi'nde Badminton Şampiyonası

Malatya E Tipi Kapalı Cezaevi'nde Tutuklu ve Hükümlüler Arasında Badminton Şampiyonası Düzenlendi.

Malatya Cezaevi'nde Badminton Şampiyonası

Malatya E Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu ve hükümlüler arasında badminton şampiyonası düzenlendi.

Badminton Fedarasyonu'ndan milli takım antrenörü Metin Sürücü'nün bizzat eğitimine katıldığı, Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nün malzemelerini temin ettiği Badminton kursu sonunda, 3 gün süren şampiyona düzenlendi. Şampiyona sonunda tek erkeklerde Kasım Kaya birinci, Ekrem Özdemir ikinci, Serkan Oruç üçüncü, çift erkeklerde ise, Kasım Kaya ve Turgay Kılıç birinci, Ferhat Arslan ve Davut Özer ikinci, Ekrem Özdemir ve Sinan Mansuroğlu üçüncü oldular.

Dereceye girenlerin kupa, madalya ve başarı sertifkalarını, Malatya Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Demirdağ, Gençlik ve Spor Müdürü Mehmet Bayansalduz, Cezaevi Müdürü Naci Yıldız, Badminton Fedarasyonu milli takım antrenörü Metin Sürücü ve Cezaevi Savcısı Cemal Murat Yapıcı verdi.

Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Demirdağ, tutuklu ve hükümlülerin bedensel, sosyal ve ruhsal gelişmelerini sağlamak için bu tür organizasyonlar yapıldığını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

E Tipi Kapalı Cezaevi Müdürü Naci Yıldız, tutuklu ve hükümlülerin zamanlarını olumlu şekilde değerlendirmeleri için çeşitli kursların yanı sıra sportif faaliyetler de yaptırdıklarını ifade etti.

Dereceye giren tutuklu ve mahkumlar ise, sosyal ve sportif faaliyetlerle zamanlarını olumlu şekilde değerlendirdiklerini kaydederek, emeği geçenlere teşekkür ettiler.

(NA-İK-OK-S)

Kaynak: İHA