Malatya Bölgede Bir Çekim Merkezi

Malatya Bölgede Bir Çekim Merkezi

Başkan Çakır : Sanayisi, Eğitimi, Sağlık Sektörü İle Gelişen Bir İl Olan Malatya'mızı, Yaptığımız Şehircilik Çalışmaları İle Daha İleriye Taşımak Adına Gayret Sarf Ediyoruz.

Malatya Bölgede  Bir Çekim Merkezi

Bazı toplantılara katılmak ve ziyaretlerde bulunmak amacıyla Malatya'ya gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ı ziyaret etti. Bakan Dinçer, Belediye Başkanı, Belediye Meclis üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları ve bazı daire müdürleri tarafından karşılandı.

29 Ocak Cumartesi günü gerçekleşen belediye ziyaretine, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer'in yanı sıra Vali Doç. Dr. Ulvi Saran, AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, Mücahit Fındıklı, AK Parti İl Başkan Vekili Bülent Tüfekçi ile beraberindeki heyet katıldı.

Ziyaret sırasında konuşan Belediye Başkanı Ahmet Çakır, "Göreve geldikten sonra planlı büyümeyi hedefleyerek kısa, orta ve uzun vadede planlar yaptık. Geleceğin Malatyası'nın planlı ve düzenli büyümesi adına çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz.

Çakır : Öz gelirlerimiz de % 50 artma oldu…

Önem verdiğimiz konulardan bir tanesi de Malatya'nın büyükşehir olması. Daha uyumlu çalışılması ve planlı gelişme adına bu talepte bulunduk. Üzerinde durduğumuz bir diğer konu da mali yapılanmaydı. Yönetim anlayışında yeniden yapılanmaya gittik. Uyguladığımız mali disiplinden dolayı gelirlerimiz de bu sene iller bankasından gelen gelirimiz % 20 artma olmasına rağmen kendi öz gelirlerimiz de ise % 50 artma oldu"dedi.

Çakır : Alt yapıya önem verdik…

Özellikle alt yapıya önem verdiklerini belirten Belediye Başkanı Ahmet Çakır," Alt yapı ile birlikte şehrimizin yıpranmış cadde ve sokaklarını modern bir hale dönüştürebilmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Sosyal ve kültürel faaliyetlerin yapılabileceği fiziki yapılanmalara önem verdik Semt Konakları, Taziye Evleri, Belediye irtibat büroları gibi çalışmalarımız devam ediyor.

Sanayisi, eğitimi, sağlık sektörü ile gelişen bir il olan Malatya'mızı, yaptığımız şehircilik çalışmaları ile daha ileriye taşımak ve bölgede bir çekim merkezi haline getirmek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz"şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, ziyaret anısına Bakan Dinçer'e kayısı kristali ile kuru kayısı hediye etti.

Kaynak: Bültenler