Malatya: Bem-bir-sen Genel Başkanı Torbay'dan Ömer Sabancı'ya Tepki

Malatya: Bem-bir-sen Genel Başkanı Torbay'dan Ömer Sabancı'ya Tepki

Memur-sen Genel Başkan Vekili ve Belediye ve Mahalli İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-bir-sen) Genel Başkanı Mürsel Turbay, Tüsiad Başkanı Ömer Sabancı'nın Meslek Liseleri ile İlgili Sözlerine Tepki Göstererek, Sabancı Ürünlerini Boykot Edebileceklerini Söyledi.

Malatya: Bem-bir-sen Genel Başkanı Torbay'dan Ömer Sabancı'ya Tepki

Memur-Sen Genel Başkan Vekili ve Belediye ve Mahalli İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) Genel Başkanı Mürsel Turbay, TÜSİAD Başkanı Ömer Sabancı'nın meslek liseleri ile ilgili sözlerine tepki göstererek, Sabancı ürünlerini boykot edebileceklerini söyledi.

Mürsel Turbay, Memur-Sen Malatya İl Temsilciliği'nde bir basın toplantısı düzenleyerek gündemdeki gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulundu. TÜSİAD Başkanı Ömer Sabancı'ya sert tepki gösteren Turbay, "Milli Eğitim Şurası'nda alınan karaları uygulamamakta ısrar eden YÖK'ü ve bununla birlikte TÜSİAD'ın başkanının, sayın Sabancı'nın yapmış olduğu talihsiz açıklamayı önce kınayarak sözlerime başlamak istiyorum. Bu okullarla ilgili serüvenin bitmesi gerektiğini düşünüyorum. Çünkü ben de bir İmam Hatip Okulu mezunuyum. Bunun yanında sayın Sabancı'dan istirhamım özellikle şudur; hiç olmazsa Sakıp Sabancı'nın yolunda gitsin. Neden diye sorarsanız, hiç olmazsa sayın Sakıp Sabancı'nın inançlı insanlara göstermiş olduğu duyarlılığı kendisinden bekliyoruz. Aksi takdirde bu milyonlar, üretmiş oldukları malzemeleri boykot eder. İmam Hatip Okulları'yla ve buraya girecek, okuyacak gençlerle çok fazla uğraşmasın diyorum" diye konuştu.

Mürsel Turbay, Sabancı ailesine ait ürünleri, boykot kararını henüz almadıklarını söyledi.