Malatya Belediyesi 200 Çocuğu Sünnet Ettirdi

Malatya Belediyesi 200 Çocuğu Sünnet Ettirdi

Malatya Belediyesi Tarafından, 16. Malatya Fuarı ve Uluslararası Kültür Sanat ve Kayısı Festivali Çerçevesinde Düzenlenen ve Geleneksel Hale Getirilen Sünnet Şöleni Mişmişpark Fuar Alanında Yapıldı.

Malatya Belediyesi 200 Çocuğu Sünnet Ettirdi

Malatya Belediyesi tarafından, 16. Malatya Fuarı ve Uluslararası Kültür Sanat ve Kayısı Festivali çerçevesinde düzenlenen ve geleneksel hale getirilen sünnet şöleni Mişmişpark fuar alanında yapıldı.

Mişmiş Park Fuar Alanında yapılan sünnet şölenine Belediye Başkanı Cemal Akın ve eşi Nurten Akın'ın yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Ayalan, AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AK Parti Malatya İl Başkanı Ahmet Çakır, Sağlık İl Müdürü H. Bayram Zengin, Devlet Hastanesi Başhekimi Vahap Boztepe ile birlikte kalabalık bir topluluk katıldı.

Davul ve zurna eşliğinde şehir turuyla başlayan şölende sünnet olan çocuklar ile aileleri, Mişmiş Park Fuar alanında Fuarcılık A.Ş. tarafından verilen öğlen yemeğine de katıldılar.

Sünnet olan çocuklarla yakından ilgilenen Belediye Başkanı.Cemal Akın, böyle güzel günlerin devam etmesi temennisinde bulunarak, "Çocuklara ve ailelerine hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah bugün sünnet olan evlatlarımızın düğünlerini de en güzel şekilde yapar mürüvetlerini de görürüz" dedi.

Başkan Akın sünnet olan çocuklara çeyrek altın hediye edip, günün anısına çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

(BK-OÇ-Y) 29.06.2008 14:47 TSİ

Kaynak: İHA